0
Košík je prázdny
0
  • Novinky na streame, vinyloch a CD - December 2023

   V listopadu už v e-shopu supraphonline.cz novinky ve vysokém rozlišení zvuku potřebný objem naší rubriky nenaplnily, vypomohly proto jak produkce malých značek, tak i bohatý archiv bývalých státních vydavatelství Supraphon a Panton. Pojítkem byly jako vždycky nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV a hloubka 24 bitů.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - November 2023

   V říjnu se v e-shopu supraphonline.cz o novinky ve vysokém rozlišení zvuku napříč různými hudebními žánry, které spojovaly už tradičně nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV a hloubka 24 bitů, podělilo vícero vydavatelství. Většinou šlo o nahrávky pořízené v první polovině letošního roku, ale stranou nezůstaly ani bohaté domácí archivy.


  • AV Integra / Ketos vystavuje na výstave Audio Video Kino 2023

   Srdečne vás pozývame na návštevu výstavy Audio Video Kino Bratislava 2023 – tento rok rovno do dvoch tematicky zameraných expozícií. Zažite to najlepšie zo sveta hifi a high-end techniky na Slovensku. 3 dni hudobnej kultúry, sviatok všetkých audiofilov a fanúšikov kvalitnej hudby.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Október 2023

   Během září už byla nabídka novinek ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz v citelném převisu a tak z výběru v rubrice proto tentokrát vypadly archivní reedice. Společným jmenovatelem všech alb byly opět nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV a hloubka 24 bitů, vzorkovací frekvence nepřevyšovaly ani v jednom případě 96 kHz.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - September 2023

   Po prvním prázdninovém měsíci, který vyšel v e-shopu supraphonline.cz z hlediska novinek ve vysokém rozlišení zvuku úplně naprázdno, se už v srpnu nabídka rozrostla o další čtyři alba napříč různými hudebními žánry, které vedle nekomprimovaného bezeztrátového formátu WAV spojují také sympatická vzorkovací frekvence 192 kHz a hloubka 24 bitů.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - August 2023

   Nabídka alb ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz v červenci po čase opět stagnovala, což byl dobrý důvod zapátrat v bohatém archivu, který čítá několik stovek titulů napříč různými hudebními žánry. Vybraná alba tentokrát spojují nejenom nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, tak i vzorkovací frekvence 192 kHz a hloubka 24 bitů.


  • Nastavenie Dirac na produktoch NAD

   Tento článok vás prevedie procesom použitia softvéru Dirac Live pre korekciu vplyvu akustiky miestnosti na AV receiveroch, zosilňovačoch a predzosilňovačoch podporovaných modelov značky NAD. Celý proces zaberie v prípade stereo komponentov približne 30 minút a AV receiverov asi 60 minút. Táto kalibrácia umožní dosiahnuť plný potenciál vašej zostavy v akejkoľvek posluchovej miestnosti...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Júl 2023

   Nabídka alb ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz se v červnu rozrostla o několik zajímavých novinek, jež stojí mimo populární hudbu a hlavní proud všeobecně. Proporčně největší zastoupení má tentokrát jazz, ale nejde o produkci pro konzervativnější posluchače. Všechna alba spojuje nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Jún 2023

   Nabídka alb ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz se v květnu po čase opět rozrostla a v měsíci, který z větší části patří už tradičně mezinárodnímu hudebnímu festivalu Pražské jaro, nemohly zůstat stranou ani nahrávky ze světa vážné hudby. Pojítkem zůstává nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, rozlišení je tentokrát více než uspokojivé.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Máj 2023

   Přírůstky ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz za duben jsou víceméně nulové, jedinou novinku je lepší pořídit přímo u vydavatele. Proč? Za sólový debut Laila tov písničkářky Marie Puttnerové ve formátu WAV 44,1 kHz/24 bitů byste zde zaplatili 249 Kč, v e-shopu labelu Animal Music je album ve formátu WAV 48 kHz/24 bitů o 20 Kč levnější.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Apríl 2023

   Přírůstky ve vysokém rozlišení zvuku za měsíc březen v e-shopu supraphonline.cz vyšly opět úplně naprázdno, otevřel se tak prostor připomenout tituly z různých hudebních žánrů, na něž v rubrice nedošlo kvůli aktuálnímu převisu nabídky nebo staršímu datu vydání. Tradičním pojítkem všech nahrávek jsou nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV a hloubka 24 bitů.


  • Dynaudio Focus – moderný high end bez káblov

   Ak chcete naplniť svoju miestnosť skutočným high end zvukom bez toho, aby ste ju museli naplniť množstvom káblov a nevkusných prístrojov, Dynaudio Focus je presne pre vás. V týchto elegantných dánskych reproduktoroch nájdete všetko potrebné pre prehrávanie neobmedzeného množstva hudby z akéhokoľvek zdroja. Stačí ich zapojiť do siete a užívať si hudbu bez káblov a bez hraníc...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Marec 2023

   Přírůstky ve vysokém rozlišení zvuku za měsíc únor, který v edičních plánech hudebních vydavatelství nebývá příliš zaplněný, na webu supraphonline.cz úplně chybí a nezbývá proto než zapátrat po starších titulech napříč různými žánry. Společným jmenovatelem zůstávají už tradičně pouze nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV a hloubka 24 bitů.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Február 2023

   Novinek ve vysokém rozlišení zvuku nabídl e-shop supraphonline.cz v prvním měsíci roku 2023 poskrovnu a tak rubriku po čase opět doplňují starší tituly ze zlatého fondu. K hlavnímu proudu se tak nabízí solitérní produkce napříč hudebními žánry i diametrálně odlišná představa o možnostech vysokého rozlišení zvuku. Společným prvkem je bezeztrátový WAV.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Január 2023

   Těžko říci, zda prosincové novinky ve vysokém rozlišení zvuku z e-shopu supraphonline.cz představují jen vybočení nebo nový trend, ale pomineme-li dávný nadstandard HDCD, pak nahrávky se vzorkovací frekvencí 44,1 kHz a hloubkou 24 bitů jsou minimem, jež lze označit jako „hi-res“. Jinak to naštěstí mají menší vydavatelství, všechny tituly spojuje formát WAV.

  • Novinky na streame, vinyloch a CD - December 2022

   Novinky ve vysokém rozlišení zvuku, které se v listopadu objevily v nabídce e-shopů supraphonline.cz a animalmusic.cz, vesměs nepatří do hlavního proudu a sáhnou po nich spíše vybíravější posluchači. Jejich společné znaky představují nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV a hloubka 24 bitů, vzorkovací frekvence nikdy nepřevyšují 96 kHz.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - November 2022

   Novinky ve vysokém rozlišení zvuku, které se během října objevily v nabídce e-shopu supraphonline.cz, jsou tentokrát žánrově rozkročené zeširoka. Rocková alternativa, bigbít pro pamětníky, pošumavský tanz metal, ale třeba i vyšší populár. Pojítko všech nahrávek představuje už tradičně nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, který je jistotou.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Október 2022

   Vydavatelsky horký podzim byl v září ještě za dveřmi a tomu odpovídaly i tři novinky ve vysokém rozlišení zvuku, které se objevily v e-shopu supraphonline.cz. Žánrovým pokrytím jde o výjimečnou kombinaci hudby soudobé, předklasické a filmem inspirované. Pojítkem je opět nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, vlastní i „doplňkovému“ staršímu titulu...


  • Vidíme sa na výstave Audio Video Kino 2022

   Srdečne vás pozývame na návštevu expozície AV Integra / Ketos na výstave Audio Video Kino Bratislava 2022. Zažite to najlepšie zo sveta hifi a high-end techniky na Slovensku. 3 dni hudobnej kultúry, sviatok všetkých audiofilov a fanúšikov kvalitnej hudby.


  • Hudobné novinky na streame, vinyloch a CD – September 2022

   Po „okurkové sezóně“ se už na konci prázdnin v e-shopu supraphonline.cz objevila trojice reedičních novinek ve vysokém rozlišení zvuku. Tradiční kvarteto proto doplní jeden z jarních titulů, na který pro změnu v dubnu nezbylo místo. Společným jmenovatelem je opět nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, vyšší vzorkovací frekvence se výjimečně různí...


  • Dynaudio Emit – vstupná brána do sveta HiFi

   Ponoriť sa do sveta HiFi môže byť ťažké, obzvlášť pre peňaženku. Najnovšia séria pasívnych reproduktorov Dynaudio Emit však prináša technológie z vyšších sérií Confidence, Contour i a Evoke do reprosústav, ktoré sú svojou cenou jednoducho neodolateľné. 5 modelov, 3 povrchové úpravy a hlavne pravý dánsky zvuk. To je Dynaudio Emit.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - August 2022

   Novinky na streame, vinyloch a CD je pravidelný formát článkov, v ktorom vám prinášame hudobné novinky za uplynulý mesiac. Slovenské, české, ale aj zahraničné novinky na CD, LP a streame vydané v hi res kvalite spolu s autorskou recenziou pre vás pripravil etablovaný žurnalista Pavel Víšek.


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Júl 2022

   Nabídka červnových titulů ve vysokém rozlišení zvuku se nesla ve znamení diverzifikace, která je u nás ve větší míře jen otázkou času. Malí vydavatelé se na distribuci mohou domluvit s velkými e-shopy stejně jako spoléhat na vlastní síly. Všechny novinky spojuje jen nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, vzorkovací frekvence se už navzájem liší...


  • Výstava Audio Video Show Praha 2022 fotoreportáž

   Počas dvoch užasných dní ste mali možnosť vidieť množstvo fantasticky hrajúcich zostáv a noviniek zo sveta hifi a my sme pri tom nechýbali. Pripravili sme pre Vás krátku fotoreportáž, ktorá síce nezachytí skvelý zvuk, ale aspoň magickú atmosféru tohto podujatia. Všetkým čo nás prišli navštíviť ďakujeme, a tým čo to tento rok nevyšlo nevadí, vypočuť skvelý zvuk si môžete aj naďalej. Príďte nás navštíviť do nášho showroomu na Pluhovej 40 v Bratislave každý pracovný deň od 9:00 do 17:00. Tešíme sa na Vás!


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Jún 2022

   Nabídku květnových titulů ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz tentokrát spojuje nejenom nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, ale i vzorkovací frekvence 192 kHz a hloubka 24 bitů, ať už jde o tituly ze zlatého fondu bývalých státních vydavatelství nebo novinku smyčcového kvarteta, jehož tvorbu oceňuje celý hudební svět...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Máj 2022

   Nabídka dubnových titulů ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz přináší nejen obvyklé reedice, ale tentokrát i novinky ze světa vážné hudby, u kterých začíná být širší nabídka digitálních formátů standardem. Nahrávky ve vysokém rozlišení spojuje už tradičně nekomprimovaný bezeztrátový WAV, i když rozlišení má samozřejmě širší záběr.


  • Nabídka novinek ve vysokém rozlišení zvuku v e-shopu supraphonline.cz připomíná, že tahle kategorie nahrávek začíná už mnohem dříve, než nepsaný studiový standard WAV 192 kHz/24 bitů. Pamětníci si možná vybaví konec 20. století, spojený i s nadšením ze zvuku HDCD. „Minimalistický“ WAV 44,1 kHz/24 bitů přitom nabízí bitovou hloubku ještě větší.


  • Ani v únoru ještě nabídka novinek ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz naši rubriku nenaplnila a deficit proto stejně jako v lednu doplnila alba ze zlatého fondu populární hudby, kterých najdeme v digitálním katalogu vydavatelství Supraphon celou řadu. Všechny tituly tentokrát spojuje formát WAV se vzorkovací frekvencí 192 kHz a hloubkou 24 bitů...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Január 2022

   Dvanáctý měsíc roku 2021 obsáhla nabídka novinek ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz výhradně reedice, jež Supraphon připravil ve formátu WAV v rozlišení 192 kHz/24 bitů. Vypíchnout si zaslouží digitální předpremiéra boxu 15CD s rozhlasovými nahrávkami České filharmonie pod taktovkou legendárního dirigenta Karla Ančerla. Osmnáctihodinová kolekce Karel Ančerl Live Recording, která vyšla 10. prosince (box 15CD bude následovat 28.1.), doplňuje řadu 48 cédéček...


  • NAD hovorí po slovensky

   Slovenské menu vo vybraných modeloch zosilňovačov a AV receiverov NAD. Spoločnosť NAD vám v spolupráci so spoločnosťou AV Integra prináša plnú lokalizáciu hlavnej ponuky do slovenského jazyka pri vybraných modeloch zosilňovačov a AV receiverov NAD. Slovenské menu je súčasťou aktualizácie BluOS 3.14.31 alebo vyššej a je k dispozícii na predných displejoch zosilňovačov NAD C700, M10, M10v2, M33, predzosilňovača M66 a streameru M50.2. Lokalizované menu zobrazované na obrazovke TV nájdete aj v AV receiveroch T758v3i, T777v3i a T778.


  • Novinky na streamu, vinylech a CD - December 2021

   V posledních týdnech ke konci roku dostávají v edičních plánech hudebních vydavatelství větší prostor alba mimo hlavní proud a z této tradice nevybočuje ani nabídka nahrávek ve vysokém rozlišení, která se objevila v e-shopu supraphonline.cz ve druhé polovině listopadu. Vyjma retrospektivy Jiřího Schelingera si na své přijdou hlavně vybíravější audiofilové...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - November 2021

   Ve vysokém rozlišení se už v e-shopu supraphonline.cz objevují jak nové digitální reedice, tak i novinkové tituly. Potvrzuje to ostatně výběr z říjnové úrody, která na podzim přesahuje obvyklý rozsah této rubriky. Společným jmenovatelem nadále zůstává nekomprimovaný bezeztrátový formát WAV, byť datovými toky u mladších nahrávek vydavatelé tradičně šetří. Druhé sólové album Dotyk vyšlo Dorotě Barová 22. října na labelu Animal Music nejenom na CD, ale také digitálně...


  • Posluchový test Electrocompaniet ECI 80 D + Dynaudio Special Forty

   Vážení priaznivci vernej reprodukcie, od spoločnosti AV Integra / Ketos som dostal možnosť vypočuť si integrovaný zosilňovač Electrocompaniet ECI 80 D v spolupráci s reprosústavami Dynaudio Special Forty a napísať pár riadkov, na ktorých by som sa s Vami podelil o moje pocity a skúsenosti z tejto kombinácie. Najprv v krátkosti niečo o testovaných komponentoch. Zosilňovač ECI 80 D nórskej spoločnosti Electrocompaniet má výkon 2 x 80 W pri 8 ohmoch a 2 x 150 W pri 4 ohmoch...


  • NAD M33 – integrácia na najvyššej úrovni

   Séria Masters od spoločnosti NAD je výsledkom snahy vytvoriť produkty so špičkovým zvukom a excelentným dizajnom. Dôkazom, že sa tieto náročné ambície naplnili, je vysoká obľuba „M“ zariadení u priaznivcov kvalitnej reprodukcie. Novinka NAD M33 je definovaná priamo výrobcom ako „BluOS streaming DAC amplifier“, teda ako zosilňovač so zabudovaným streamerom hudobných súborov a digitálno/analógovým prevodníkom. Je to prvý produkt od NAD s takto vysokou formou integrácie...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Október 2021

   Mezi novými alby ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz minulý měsíc převažovaly reedice, regulérní novinka byla jediná. Všechna však vyšla 24. září v nekomprimovaném bezeztrátovém formátu WAV, i když kvalita dat je samozřejmě u starších nahrávek, jež vyžadují pouze přepis z magnetofonového pásu a následnou digitalizaci, vyšší. Trio Jablkoň vzniklo sice už v roce 1977, ale jeho folková alternativa se v dlouhohrající stopáži „vešla“ do edičního plánu...


  • AV Integra / Ketos na výstave Audio Video Kino 2021

   V dňoch 17.9. – 19.9. sa naša spoločnosť zúčastnila výstavy AUDIO VIDEO KINO 2021 ktorá sa konala v hoteli NH Gate One v Bratislave. Naša expozícia bola umiestnená v apartmánovej miestnosti na 8 poschodí. Dispozícia priestoru tvaru písmena „L“ umožňovala vytvoriť dve samostatné zostavy s možnosťou ich nezávislej prezentácie pre návštevníkov. Vzhľadom na akustické možnosti prezentačného priestoru aj na zámer predstaviť širšie spektrum našich produktov, boli zostavy osadené komponentam...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - September 2021

   Přírůstky v nabídce nahrávek ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz tentokrát zahrnují jak reedice, tak regulérní novinky, všechny s datem vydání 27. srpna, jinak ale v rozdílné kvalitě dat. Bezmála éru disků HDCD připomene album Poesis Beat rockového písničkáře Luboše Pospíšila, naše uši však v bitové hloubce registrují každou „dvojkovou číslici“ navíc. V Praze bylo začátkem 18. století možné slyšet italské opery i koncerty, francouzské suity, italská i německá oratoria...


  • Bluesound NODE získal prestížne ocenenie EISA

   Najnovšia generácia multiroom streamera Bluesound NODE bola ocenená najprestížnejšími novinármi z celého sveta. Spoločnosť Bluesound, popredný výrobca prémiových bezdrôtových multiroom streamovacích prehrávačov dnes oznámila, že jej najnovší model Bluesound NODE získal cenu EISA 2021-22 za najlepší digitálny prehrávač hudby. EISA (Expert Imaging and Sound Association) je nezávislá organizácia, združujúca vyše 50 špecializovaných magazínov o elektronike z celého sveta...


  • Koncový zosilňovač NAD C 298 získal prestížne ocenenie EISA

   Najnovší koncový zosilňovač spoločnosti NAD bol ocenený najprestížnejšími novinármi z celého sveta za svoj výkon a všestrannosť. NAD Electronics, vedúci výrobca prémiových audio a video komponentov, dnes oznámil, že zosilňovač C 298 s uznávanou technológiou zosilnenia Eigentakt získal cenu EISA 2021-22 za najlepší koncový zosilňovač. EISA (Expert Imaging and Sound Association) je nezávislá organizácia združujúca vyše 50 špecializovaných magazínov o elektronike z celého sveta...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - August 2021

   Díky nižším nákladům na digitální reedice nejsou nové přírůstky ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz plonkové ani o prázdninách, jež obvykle hudební vydavatelství v předtuše „horkého“ podzimu využívají beze zbytku. Nabídka Supraphonu byla 30. července rozkročená žánrově zeširoka, ale všechny tituly spojuje formát WAV 192 kHz/ 24 bitů. Dvojalbum s Bachovými Koncerty pro 2 – 3 – 4 cembala a orchestr, BWV 1060-5 vyšlo poprvé u Supraphonu v roce 1985. Od nahrávek šesti koncertů...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Júl 2021

   Mezi červnovými novinkami ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz najdeme už tradičně větší zastoupení digitálních reedic, ale výjimka ze světa vážné hudby potvrzuje pravidlo. Všechny tituly u Supraphonu vyšly 25. června a mají společný i formát, kterým je nekomprimovaný bezeztrátový WAV se vzorkovací frekvencí 192 kHz a hloubkou 24 bitů. Album Husa: Hudba pro Prahu připomíná sté výročí narození skladatele Karla Husy, jehož jméno je známější ve světě než v jeho rodné zemi...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Jún 2021

   Mezi květnovými přírůstky nahrávek ve vysokém rozlišení v e-shopu supraphonline.cz figurují nejen obvykle převažující reedice s nižšími výrobními náklady, ale také novinky, když nabídka tentokrát cílí na příznivce rocku, menšinových žánrů a vážné hudby, i když minimálně jeden titul úzce vymezené „škatulkování“ překračuje. Harfistka Jana Boušková, jež působí také jako sólistka České filharmonie a vyučuje mj. na Royal College of Music v Londýně a Royal Conservatory v Bruselu...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Máj 2021

   Většina nahrávek ve vysokém rozlišení, jež pocházejí z obsáhlých archivů bývalých státních vydavatelství, se na e-shopu supraphonline.cz objevila shodně 30. dubna ve formátu WAV 192 kHz/24 bitů, ale výjimka v podobě jediné novinky tentokrát potvrzuje pravidlo a na své si po delší době přijdou příznivci předklasické vokální hudby. Ženskému vokálnímu souboru Tiburtina Ensemble vyšlo 23. dubna nové album...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Apríl 2021

   Nejmladší přírůstky nahrávek ve vysokém rozlišení, které se na e-shopu supraphonline.cz objevily shodně až 26. března a bez výjimky jako WAV 192 kHz/24 bitů, budou tentokrát konvenovat hlavně rockerům, i když některá alba ze sedmdesátých a osmdesátých let zůstala částečně nakročená k popu. Bigbítu bylo v edičních plánech státních vydavatelství tou dobou hlavně zpočátku jako šafránu. Na jaře roku 1987, kdy poprvé vyšlo album Atlantida ’99, nebyl rockový zvuk u Václava Neckáře...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Marec 2021

   Na e-shopu supraphonline.cz nahrávek ve vysokém rozlišení za nejkratší měsíc v roce nepřibylo příliš, ale penzum rarit pro rockery i jazzmany určitě naplňují, navíc omezená nabídka tak přímo vybízí k inventuře v bohatém archivu, který aktuálně čítá více než čtyři stovky alb napříč různými žánry. Skupina S.L.S. (Společnost Leška Semelky) měla počátkem 80. let na papíře status domácí superskupiny, který však využila pouze napůl. Její čtyřčlenné obsazení vzniklo z formací...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Február 2021

   Hi-res audio pro starší a pokročilé. Z posledních přírůstků ve vysokém rozlišení na e-shopu supraphonline.cz, jež tentokrát zabírají žánrově docela zeširoka, si pozornost zaslouží zvláště anglicky zpívané verze tuzemských alb, které už ve druhé polovině osmdesátých let za hranice neexportoval jen podnik zahraničního obvodu Artia, jehož někdejší monopol na export domácích nahrávek začínal slábnout. Ostravský Citron v osmdesátých letech dorostl do skupiny západoevropské úrovně...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - Január 2021

   Hi-res audio pro starší a pokročilé. V nabídce hudby ve vysokém rozlišením na e-shopu supraphonline.cz se v posledních týdnech objevilo několik zajímavých titulů s audiofilskými ambicemi. Pokud pomineme ty, jejichž aktuálnost stojí a padá s adventem a vánočními svátky, na své si přijdou zvláště příznivci vážné hudby, jazzu a blues. Pražský rodák Ivan Moravec, který by se 9. listopadu dožil devadesáti let, patří vedle Rudolfa Firkušného mezi nejvýznamnější...


  • Novinky na streame, vinyloch a CD - December 2020

   Hi-res audio pro starší a pokročilé. Nejfrekventovanějším domácím e-shopem, který nabízí nahrávky ve vysokém rozlišením (bez výjimky v nekomprimovaném formátu WAV), je supraphonline.cz, využívající kromě supraphonských novinek bohaté archivy Supraphonu a Pantonu, ale i katalogy menších současných vydavatelství. Tomu odpovídá také téměř bezbřehá dramaturgie, zahrnující leckdy i střední proud. Čtyři přírůstky, jež rozšířily nabídku během podzimu, však uspokojí i vybíravé audiofily...


  • Nová značka talianskych designových reproduktorov v našom sortimente

   Taliansky výrobca Garvan Acoustic uspokojuje svojimi výrobkami požiadavky najnáročnejších klientov a architektov. Od svojho vzniku v roku 2005 vyvíja a vyrába architektonické reproduktory a akustické panely, ktoré spĺňajú najvyššie nároky na dizajn, vynikajúci zvuk a vysokú úžitkovú hodnotu. Z týchto dôvodov boli výrobky Garvan Acoustic zvolené a nainštalované v mnohých hoteloch, rezortoch, reštauráciách, baroch, obchodných priestoroch, ale aj v privátnych rezidenciách...


  • 10 tipov ako pred kamerou vyzerať čo najlepšie

   V tomto článku sa dozviete 10 užitočných tipov, ako vyzerať pred kamerou čo najlepšie. Zvýraznite ten najdôležitejší objekt: Vás. Umiestnite zdroj svetla pred seba – budete tak dobre nasvietený a v centre pozornosti. Vyvarujte sa presvetleného pozadia. Za takejto situácie sa kamera spravidla pokúsi svetlé pozadie vykompenzovať stmavením...


  • Logitech – videokonferenčné produkty

   Sme oficiálny partnerom pre Logitech video-konferenčné produkty. Poskytujeme návrh, predaj a inštalácie konferenčných systémov Logitech pre všetky veľkosti konferenčných miestností od Huddle-room až po Board-room. Máme dlhoročné skúsenosti v oblasti vybavenia zasadacích a konferenčných miestností audio-video technikou.


  • Nový NAD M33 získal ocenenie EISA

   BluOS® streamovací DAC zosilňovač NAD M33 z rady Masters získal ocenenie EISA od prestížnych Hi-Fi médií z celého sveta. Druhý rok za sebou bol komponent NAD vymenovaný organizáciou EISA ako najlepší inteligentný zosilňovač. NAD Electronics, vedúci výrobca prémiových audio a video produktov, dnes oznámil, že BluOS® streamovací DAC zosilňovač NAD M33 z rady Masters vyhral ocenenie EISA pre rok 2020-2021 za najlepší inteligentný zosilňovač. EISA (Expert Imaging and Sound Association) je nezávislá organizácia...


  • Trade Up program SONOS

   Zmodernizujte svoj systém Sonos pomocou Sonos Trade Up programu. Recykláciou staršieho prístroja získate zľavu až 30% na nové zariadenie. V súvislosti s uvedením novej aplikácie Sonos S2 pripravila spoločnosť Sonos pre majiteľov starších produktov Trade Up program, v ktorom si môžu zakúpiť nový produkt Sonos kompatibilný s novou aplikáciou Sonos S2 s 30% zľavou z referenčnej maloobchodnej ceny...


  • Nový NAD M33

   10.1.2020
   NAD M33

   NAD Electronics, renomovaný výrobce vysoce výkonných audio/video komponentů, odhaluje další nový a unikátní product z řady Masters. Nový model NAD M33, integrovaný zesilovač s BluOS streamerem a DAC může sloužit jako srdce domácí referenční stereo sestavy. M33 je streamovací zesilovač s high-end specifikací a audiofilním zvukem. Může být take kombinován s dalšími přehrávači v BluOS ekosystému, které tak vytvoří perfektní hudební systém pro celý dům nebo byt. NAD M33 bude v prodeji od března 2020 za referenční maloobchodní cenu 129.990 Kč s DPH.


  • NAD EISA BANNER

   Nový zosilňovač s BluOS streamerom NAD M10 a A/V receiver T 758 V3 boli ocenené najprestížnejším európskym ocenením pre zvuk, a to v kategórii za najlepší európsky inteligentný zosilňovač a najlepší európsky prémiový receiver pre domáce kino. Firme NAD chvíľu trvalo, kým vstúpila do sveta all-in-one sieťového prehrávania hudby, ale na tento malý senzačný zosilňovač M10 sa oplatilo čakať. Dramatická dotyková obrazovka, ktorá sa rozpína po celej šírke prednej strany, vám umožní pristupovať ku všetkým možnostiam tohto zosilňovača. Medzi tie patrí streamovanie z rôznych hudobných služieb, prehrávanie hudby v rôznych miestnostiach...


  • Bluesound 2i

   Bluesound, líder v bezdrôtových viac-zónových multimediálnych hudobných systémoch s vysokým rozlíšením, uvedie 1. októbra na trh produktový rad produktov generácie 2i. Sedem produktov súčasného portfólia Bluesound generácie 2 bude inovovaných na verzie generácie 2i: Node 2i, Powernode 2i, Vault 2i, Pulse 2i, Pulse Mini 2i, Pulse Flex 2i a Pulse Soundbar 2i. Nové modely budú dostupné v októbri 2018 s výnimkou Pulse Soundbar 2i, ktorý príde o dva mesiace neskôr. Generácia 2i stavia na silných stránkach súčasnej platformy a obsahuje niekoľko technologických vylepšení. Všetky produkty generácie 2i budú obsahovať AirPlay 2 funkcionalitu, ktorá umožní...


  • Sonos Amp

   Všestranný zosilňovač ktorý sa postará o vašu zábavu. Vychutnáte si HiFi reprodukciu o sile 125W na kanál. Nakŕmi vaše policové, stĺpové aj zabudované reprosústavy. Streamuje všetku vašu obľúbenú hudbu cez Sonos aplikáciu a AirPlay. Pripojí vašu TV a vytvorí špičkový systém domácej zábavy. Amp je postavený tak aby vydržal a postupne sa ďalej ešte zlepšoval...


  • Sonos gramofon

   Presne ako kedysi, len lepšie. Tak by sa dalo opísať spojenie Sonosu a príjemného nostalgického praskania a šumu platne. Už si nemusíte vyberať, či si užijete dokonalý zvuk alebo kvapku praskania vinylu. Je to naozaj jednoduché, stačí pripojiť váš domáci Sonos systém ku gramofónu. K tomu, aby ste to urobili budete potrebovať: Play: 5 (+ stereo mini na RCA-Y audio kábel), Connect alebo Connect:Amp...


  • Dynaudio Music

   Inteligentný bezdrôtový hudobný multiroom systém, ktorý sa automaticky prispôsobí vášmu vkusu, akustike miestnosti i vášmu životnému štýlu. Spoločnosť Dynaudio predstavuje systém Music, zahŕňajúci štyri modely inteligentných bezdrôtových reproduktorov. Systém Dynaudio Music sa vyznačuje absolútnou používateľskou jednoduchosťou. Dokonale (a automaticky) sa prispôsobí akejkoľvek miestnosti či pozícii, a tiež úrovni okolitého hluku, aby hudba znela vždy čo najlepšie. Navyše vďaka funkcii Music Now dokáže zostavovať na mieru šité playlisty, obsahujúce iba obľúbenú hudbu konkrétneho používateľa. To všetko pomocou jednoduchého stlačenia tlačidla. K systému sa bezplatne dodáva...


  • alexa bluesound obrazok

   Alexa je tu! Už teraz je možné ovládať všetky Bluesound prehrávače hlasom cez Amazon Alexa. Požiadajte Alexu aby zvolila uložené predvoľby, prehrala obľúbené skladby z hudobných služieb alebo dokonca zoskupila viacero prehrávačov a hrala tú istú skladbu vo viacerých miestnostiach. Jediné čo k tomu potrebujete je hocijaké zariadenie s Alexou, ako napríklad Echo Dot a BluOS Voice Skill zručnosť nahratú v Amazon Alexa aplikácii. Navyše je Amazon Alexa podporovaná na všetkých generáciách prehrávačov a s každou aktualizáciou softvéru sa bude len zlepšovať. Stiahnite si BluOs skill a skúste si, ako jednoducho a rýchlo sa viete dostať k svojej...


  • amsterdam isa

   Dynaudio si vás dovoľuje pozvať do nášho stánku na výstave ISE v Amsterdame a zoznámiť sa s našim sortimentom inštalačných reprosústav. Okrem našich reprosústav série Studio, ktoré získali mnoho ocenení, vám ukážeme aj niekoľko nových produktov, ktoré uvádzame na trh v roku 2019. Naše výrobky určené pre inštalácie na mieru nie sú ako ostatné. Desiatky rokov skúseností z vývoja reprosústav pre domáci hifi sektor, profesionálne nahrávacie štúdiá a automobilový priemysel nám umožnili vytvoriť reprosústavy pre architektov s prekvapivou reprodukciou zvuku. Priniesli sme tiež geniálne riešenia, vrátane bez-nástrojovej inštalácie, modulárneho zápustného systému...


  Aktuality