0
Košík je prázdny
0

  Kľúčové technológie Lyngdorf


  Kľúčové technológie Lyngdorf


  Kľúčové technológie Lyngdorf


  Perfektný zvuk pomocou technológie RoomPerfectTM


  Jedno z najsofistikovanejších riešení pre adaptáciu zvuku okolitému prostrediu

  Väčšina high-end audio produktov je vyvíjaná vo zvukovo ideálnych posluchových miestnostiach s optimalizovanými rozmermi a akustickými úpravami. Ale v reálnom živote sú zvukové systémy inštalované do bežných obytných priestorov, nie zvukových laboratórií. Váš zvukový systém by mal byť perfektný vo vašom prostredí - a môžeme sľúbiť, že bude. RoomPerfectTM, technológia vyvinutá Peterom Lyngdorfom, je výsledný produkt viac ako dvadsaťročného pôsobenia na poli výskumu zvuku a vývoja zvukových zariadení. Ide o inteligentný systém, ktorý identifikuje nielen charakteristiku zvuku vašich reprosústav, ale vyžaduje aj špecifické merania akustiky vašej miestnosti. Na základe procesu, ktorý trvá zhruba 20 minút, vzniknú korekčné filtre, ktoré sú aplikované na zvukový signál. Výsledkom je zvuk, ktorý je perfektne adaptovaný na tvar, veľkosť a akustické vlastnosti vašej miestnosti.


  Lepší zvuk, lepšia flexibilita v umiestnení reprosústav

  Aplikácia kalibrácie RoomPerfectTM umožňuje rozmiestniť reprosústavy do optimálnych pozícií v rámci miestnosti a vytvoriť tak zostavu, ktorá najlepšie zodpovedá vášmu štýlu a požiadavkám. Ak napríklad umiestnite reprosústavu priamo na stenu, získate pevnejšie basy a vyššiu účinnosť. RoomPerfectTM vyčistí nedokonalosti frekvenčnej odozvy súvisiace s umiestnením reprosústavy na stene.


  Unikátnosť technológie RoomPerfectTM

  RoomPerfectTM funguje veľmi odlišne od iných alternatív a poskytuje inú úroveň výkonu a konzistencie. Je tiež veľmi ľahko a rýchlo nastaviteľný a hodí sa aj do dostupných stereo systémov.

  1. Meranie hlavných reprosústav. Prvé meranie RoomPerfectu mieri kalibračný mikrofón priamo na predné reproduktory. Toto meranie zmeria reprosústavy s minimálnym vplyvom miestnosti. Iba týmto priamym "čítaním" vašich reproduktorov dokáže RoomPerfectTM zachovať ich výkon na rozdiel od zmeny zvuku, diktovanej systémom korekcie miestnosti.
  2. Meranie miestnosti. Akustické chyby vytvárané miestnosťou sú komplexné trojrozmerné problémy. Jediným spôsobom, ako im plne porozumieť, je trojrozmerné meranie celej miestnosti. Vyžaduje to umiestniť kalibračný mikrofón na plnú výšku, šírku i dĺžku miestnosti, nielen teda v bode počúvania. RoomPerfectTM je v tomto unikátne. Iba plným porozumením akustiky vašej miestnosti a požadovanej odozvy vašich reprosústav môže zvukové zostava dosiahnuť takto vysokej vernosti podania.
  3. Kombinované meranie reproduktorov a subwooferov. V priebehu merania systému kalibráciou RoomPerfectTM je výkon jednotlivých reproduktorov meraný v spojení s každým subwooferom. Tento prístup vytvára hladký prechod medzi reproduktormi a subwoofermi. Perfektná súčinnosť reprosústav so subwoofermi je veľmi zriedkavá. Kombinovaný prístup RoomPerfectu dosahuje vždy perfektného spojenia, ktoré prináša do zvukovej zostavy konzistenciu basového pásma so strednými a vyššími frekvenciami.

   

  Výhody technológie RoomPerfectTM

  • Konzistencia a pokoj na duši. Technológia RoomPerfectTM dosahuje najlepšieho možného výkonu z akýchkoľvek reprosústav a zaisťuje, že rovnako kvalitná reprodukcia môže byť dosiahnutá v akejkoľvek miestnosti. Nakoľko ide o automatizovaný proces, nie je treba zvláštneho technického školenia požívateľa.
  • Istota. RoomPerfectTM je neoddeliteľnou súčasťou toho, prečo systémy Lyngdorf umožňujú dosiahnuť výnimočné výsledky. Uspokoja aj najnáročnejších poslucháčov, hudobníkov a kritikov ako v stereo zostavách, tak domácich kinách.
  • Lepšie výsledky, ktoré možno predviesť. Reprodukcia zvuku v miestnosti prináša veľké množstvo technických výziev. Patent RoomPerfectTM obsahuje 54 jedinečných prvkov, vďaka ktorým ide o zrejme najhlbšie idúcu technológiu v audio priemysle.
  • Riešenie pre hudbu. RoomPerfectTM bol vytvorený pre optimálnu reprodukciu hudby - ďaleko kritickejšiu aplikáciu ako je domáce kino. Je jedinečný v tom, že zachováva zvukový charakter vašich reprosústav namiesto toho, aby ho menil podľa korekčnej krivky, ktorú obvykle korekčné systémy diktujú.

   


  Video o technológii RoomPerfect
  Praktická ukážka nastavenia na zosilňovači Lyngdorf TDAI-2170

  Boundary Woofers


  Dych berúce, čisté a presné basy

  Lyngdorf Boundary Woofers nahrádzajú štandardné subwoofery. Majú schopnosť zahrať najnižšie frekvencie s bezprecedentnou rýchlosťou a presnosťou. Umiestnenie Boundary Wooferov Lyngdorf na odporúčané miesto v rohu miestnosti umožňuje dosiahnuť to, že priamy zvuk aj prvé kritické odrazy dorazia k ušiam poslucháča súčasne. Dramaticky sa tým vylepšuje nástup a časovanie zvuku. Pomocou kalibrácie RoomPerfectTM si užijete perfektného spojenia Boundary Wooferov s reproduktormi.


  Video o systéme subwooferov Lyngdorf Boundary Woofers

  Bass management


  Zamerajte presne najnižšie frekvencie

  V konvenčnej zostave so subwooferom nie je možné presne určiť smer, z ktorého prichádzajú basové frekvencie - basy len vypĺňajú celý priestor. V systémoch Lyngdorf ste schopní presne určiť smer, z ktorého basy prichádzajú, a to v 360° kruhu okolo vás. Vďaka tomu sú basové tóny - nehovoriac o zvukových efektoch, ako sú výbuchy a pod. - prehrávané presne tak, ako to zamýšľal zvukový majster.


  Správa basovej zložky zvuku v podaní Lyngdorfu

  Plne digitálne systémy


  Zosilňovače Lyngdorf pracujú v plne digitálnom režime od vstupu až po výkonový výstup na reprosústavy. Eliminácia prevodníkov umožňuje dosiahnuť takmer nulového skreslenia a šumu. Získavate tak najlepší možný zvuk pre stereo aj domáce kino.