0
Košík je prázdny
0

  Dynaudio Emit 10 orech

  Pasívne regálové reproduktory

  Dynaudio Emit 10 orech
   
  Výrobca
  Dynaudio
  Kód
  DYN.EMIT10.WN
  EAN
  5706937923041
  Dostupnosť
  Dostupnosť po pobočkách

  skladom

  Bratislava Pluhová

  Jednotka
  1 pár
  Vaša cena bez DPH
  608.33 EUR
  Vaša cena s DPH
  730.00 EUR
  DPH
  20%
  Záruka

  24 Mesiace

  Objednať
  Hodnotenie produktu
  Hodnotené 0x

   Podrobnosti o produkte

   Dynaudio Emit 10 je dvojpásmová kompaktná policová reprosústava, používajúca technológie odvodené z ultra high-end radov Confidence, Contour i a Evoke. Je ideálnym modelom pre menšie miestnosti alebo môže slúžiť ako satelit v systéme domáceho kina...

   Hi-Fi začína s Emit

   Dynaudio Emit 10 je dvojpásmová kompaktná policová reprosústava, používajúca technológie odvodené z ultra high-end radov Confidence, Contour i a Evoke. Je ideálnym modelom pre menšie miestnosti alebo môže slúžiť ako satelit v systéme domáceho kina.


   Emit 10 bol do posledného detailu navrhnutý a vyvinutý v Dynaudio Labs v Dánsku, a to tými istými inžiniermi, ktorí sa podielali na oceňovaných high-end sériách Dynaudio.


   Vo vnútri nájdete 14cm MSP (Magnesium Silicate Polymer) stredobasový menič. MSP je materiál, ktorý sme sami vyvinuli a ktorý používame už po mnoho desaťročí. Poskytuje presnú kombináciu ľahkosti, pevnosti a tlmenia, nutného pre veľmi jemné pohyby bez straty výkonu - esenciálna vlastnosť pre prípad, že menič reprodukuje hlboké basové, a zároveň dôležité stredové frekvencie.



   Legendárne inžinierstvo

   Stredobasový menič reproduktorov Emit 10 je odvodený z meničov Esotec+ použitých v úspešnej rade Evoke. Je osadený úplne novým dvojitým magnetickým systémom pre predĺžený zdvih membrány. Výsledkom je vylepšenie frekvenčnej odozvy a dynamiky v basových frekvenciách pri zachovaní kryštalicky čistého podania stredného pásma. Znamená to, že počujete všetko čo očakávate od údernej rytmickej sekcie, gitár, vokálov a ďalších nástrojov - všetko bez skreslenia aj pri vyšších hlasitostiach.


   Možno si všimnete, že stredový vrchlík nie je k membráne obyčajne prilepený. Je totiž súčasťou povrchu membrány, ktorý vytvára zvuk. Tenká prerušovaná línia okolo jeho okraja je priamo prilepená k 38mm cievke za ním. Je to neuveriteľne silné spojenie s pohonom, ktoré umožňuje preniesť viac energie priamo do membrány.



   Za membránou

   Samotná zvuková cievka je vyrobená z hliníkového vodiča potiahnutého meďou. Hliník je ľahký, čo dáva meniču švih, ktorý inde nenájdete, zatiaľ čo medený poťah zvyšuje vodivosť pre vyšší výkon. Ide o víťaznú kombináciu pre vyšší detail a údernosť.


   Na druhej strane špeciálne navrhnutý dvojitý feritový magnetický systém dodáva celému meniču silu. Ide o skladanú konštrukciu, ktorá umožňuje dosiahnuť kompaktných rozmerov. Slúži však aj inému účelu: použitie dvoch magnetov umožnilo konštruktérom nasmerovať magnetický tok do zadnej časti cievky, kde je to najviac potrebné. Samozrejme nemožno prekročiť fyzikálne zákony, no inžinieri z Dynaudia ich radi aspoň trochu ohýbajú.



   Vysoko kvalitný výškový menič Cerotar

   Výškový menič Cerotar je presne ten istý, aký nájdete v rade Evoke. Je založený na konštrukcii, ktorú Dynaudio používa v ich mnohokrát ocenenom výškovom meniči Esotar Forty a neuveriteľnom Esotar3, ktorý môžete počuť v modeloch Heritage Special a Confidence.


   Ide o menič s 28mm kalotou z mäkkej tkaniny, potiahnutou špeciálnym povlakom DSR (Dynaudio Secret Recipe). Prečo meniče s mäkkou textilnou kalotou? Lebo sprostredkujú všetky detaily a otvorenosť, ktorú chcete z nahrávok počuť, a zároveň vás nevystavia únave pri dlhom počúvaní. Toto sú reproduktory, ktoré môžete (a dúfame, že budete) počúvať dlho do noci.


   Za kalotou je umiestnené často zmieňované zariadenie Hexis. Ide o geniálny vnútorný vrchlík s jamkami, ktorý je usadený priamo za hrajúcim povrchom kaloty a tvarovaním prúdenia vzduchu optimalizuje frekvenčný rozsah a zamedzuje nechceným rezonanciám. Znamená to, že kalota sa môže pohybovať presnejšie, takže počujete ešte viac detailov.


   Ako pohon tohto meniča slúži keramický magnetický systém Ferrite+ z uhličitanu strontnatého, ktorý prináša vyššiu citlivosť, vylepšenú jasnosť a prirodzenú dynamickú odozvu.



   Výhybka

   Výhybka reproduktorov Emit 10 bola navrhnutá tými istými konštruktérmi, ktorí pracovali na modeloch Heritage Special a rade štúdiových referenčných systémov Dynaudio Core. Ide o zapojenie prvého radu pre výškový menič a druhého radu pre stredobasový menič.



   Na povrchu

   Na zadnej strane uvidíte vyústenie basreflexu. Ide o obojstranne zaoblenú konštrukciu, ktorá redukuje turbulencie vzduchu a minimalizuje nechcené „pradenie“, obzvlášť v hlbokých tónoch. Vyladený bol tiež vnútorný tlmiaci materiál (áno, aj to je možné). Jeho hmotnosť bola upravená presne na gram tak, aby poskytoval perfektnú kombináciu zatlmenia a otvorenosti.


   Skrine sú vyrobené z 18mm MDF (medium density fibreboard), pokryté krásnym zákazkovým laminátovým povrchom. K dispozícii sú tri prevedenia: čierna, biela a vlašský orech. Všetky prevedenia sú dodávané s magnetickými mriežkami, takže ste dobre zabezpečení, ak chcete mierne upraviť vzhľad alebo máte doma niekoho, kto rád šťuchá do meničov malými prstíkmi.


   Emit 10 je ideálnym krokom na vašej ceste do sveta hi-fi. Najmodernejšie technológie, jednoduchý dánsky dizajn a bezkonkurenčný výkon v tejto triede. Vyskúšajte ich sami.




   +Navrhnutý a vyvinutý v Dánsku

   Celá séria Emit prešla poctivým testovaním v prvotriednom laboratóriu Jupiter v Dynaudio Labs. Inžinieri zaobchádzali s týmito reproduktormi rovnako ako aj pri iných oceňovaných radoch Dynaudio.

   +Výškový menič Cerotar

   Reproduktory Dynaudio Emit využívajú vysoko uznávané výškové meniče Cerotar z vyššej série Evoke. Ide o kvalitný vysokofrekvenčný menič inšpirovaný top-end modelmi z radu Confidence a Heritage Special. Zahŕňa tiež inovatívny vnútorný vrchlík Hexis, ktorý optimalizuje frekvenčný rozsah a zamedzuje nechceným rezonanciám.

   +Jednoduchý a čistý dizajn

   Každý reproduktor série Emit bol navrhnutý tak, aby svojim vzhľadom vyhovoval moderným štandardom interiériového dizajnu. Čisté línie, jednoduché povrchové prevedenia a minimalistický škandinávsky vzhľad - či už si zvolíte klasickú stereo zostavu alebo multikanálový systém.

   Dynaudio Emit 10 orech



   Parametre

   Výkon 150 W
   Impedancia 6 ohm
   Frekvenčná odozva 64 Hz – 25 kHz
   Citlivosť 85 dB (2.83 V / 1 m)
   Výhybka 2-pásmová, 3700 Hz

   Meniče

   Výškový menič 1 x Cerotar
   Stredobasový menič 1 x 140 mm MSP

   Všeobecné

   Typ produktu Reproduktor
   Typ reproduktora Regálové, Pasívne
   Produktová séria Dynaudio Emit
   Rozmery 170 x 290 x 271.5 mm (bez nožičiek a mriežky), 170 x 290 x 284.5 mm (s nožičkami a mriežkou)
   Dostupné prevedenia biela, čierna, orech
   Farba hnedá
   Hmotnosť 6.43 kg
    
    

   Produkt manažér:

   Rudolf Vlk,  +421 905 268 345rudolf.vlk@avintegra.sk

   Poslať info

   Otázka k tomuto produktu

   Váš e-mail
   Dotaz

   Našli ste inde na internete nižšiu cenu?

   Váš e-mail
   Cena bez DPH
   Cena s DPH
   WWW
   Komentár
   Mám o produkt záujem

   Odoslať informáciu o produktu známemu

   Váš e-mail
   Odoslať na e-mail
   Komentár

   Našli ste chybu?

   Popis vady
   Váš e-mail

   Parametre

   Výkon 150 W
   Impedancia 6 ohm
   Frekvenčná odozva 64 Hz – 25 kHz
   Citlivosť 85 dB (2.83 V / 1 m)
   Výhybka 2-pásmová, 3700 Hz

   Meniče

   Výškový menič 1 x Cerotar
   Stredobasový menič 1 x 140 mm MSP

   Všeobecné

   Typ produktu Reproduktor
   Typ reproduktora Regálové, Pasívne
   Produktová séria Dynaudio Emit
   Rozmery 170 x 290 x 271.5 mm (bez nožičiek a mriežky), 170 x 290 x 284.5 mm (s nožičkami a mriežkou)
   Dostupné prevedenia biela, čierna, orech
   Farba hnedá
   Hmotnosť 6.43 kg

   Súvisiace produkty

   Dynaudio Stand 10 saténová čierna

   Stojan pre reproduktory

   Hliníkové stojany pre menšie regálové reproduktory Dynaudio. Poskytujú stabilnú platformu všetkým kompaktným stojanovým reproduktorom od modelu Emit 10 až po Evoke 10 alebo Xeo 20. Stand 10 má duté vnútro a dodáva sa s plastovým vreckom...

   274.17 EUR 

   bez DPH

   329.00 EUR 

   s DPH