0
Košík je prázdny
0
  10.1.2020

  Nový NAD M33


  NAD M33


  CES 2020, Las Vegas NV 6. ledna 2020 - NAD Electronics, renomovaný výrobce vysoce výkonných audio/video komponentů, odhaluje další nový a unikátní product z řady Masters. Nový model NAD M33, integrovaný zesilovač s BluOS streamerem a DAC může sloužit jako srdce domácí referenční stereo sestavy. M33 je streamovací zesilovač s high-end specifikací a audiofilním zvukem. Může být take kombinován s dalšími přehrávači v BluOS ekosystému, které tak vytvoří perfektní hudební systém pro celý dům nebo byt. NAD M33 bude v prodeji od března 2020 za referenční maloobchodní cenu 129.990 Kč s DPH.


  Integrací nové HybridDigital zesilovací technologie Purifi Eigentakt™ následuje model M33 dlouhou tradici NAD v identifikaci a vývoji špičkových technologií pro zesilovače. Výsledkem je živá a realistická hudební produkce s ultra nízkým zkreslením a šumem – to vše s minimálně 200W výkonu na kanál. Měřitelné parametry jsou zajímavé tím, že sahají k limitům i těch nejcitlivějších sofistikovaných měřicích přístrojů, které jsou v současnosti k dispozici.


  Podle Case Oostvogela, produktového manažera NAD, je „NAD Masters M33 skutečně nejmodernější audiofilní zesilovač v tradičním smyslu slova, ale se zřetelným rozdílem - plně odpovídá modernímu světu, kde je většina hudby dodávána přes internet. Celý katalog nahrané hudby je tak kdykoli k dispozici na dosah ruky. To je samozřejmě velmi pohodlné. Schopnost M33 distribuovat tuto hudbu ve zvukovém systému s více místnostmi pak přináší mnohem větší radost, jednoduchost a vyšší hodnotu.


  BluOS High-Res streaming. Kdekoli.

  Ve třídě produktů, které jsou často spojovány se složitostí, je intuitivní ovládání M33 velkou výhodou a to díky 7 palcovému barevnému dotykovému displeji kombinovanému s BluOS. NAD považuje BluOS za nejpokročilejší operační systém pro streamování hudby do více místností. Systém BluOS, lídr v oblasti inovací bezdrátových hudebních systémů s vysokým rozlišením, má rostoucí ekosystém kompatibilních produktů, které pevně integrují hardware a software pro výjimečný uživatelský zážitek.


  Kromě přehrávání ve více místnostech je další zajímavou funkcí systému BluOS možnost streamování ve vysokém rozlišení s plnou podporou dekódování MQA z lokálního síťového úložiště NAS nebo sdíleného disku, ale také z internetových streamovacích služeb. Mezi asi 20 podporovaných služeb, které nabízejí obsah ve vysokém rozlišení, jsou Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon HD a další. Podporovány jsou také hudební služby jako Spotify, Amazon Music, Slacker, TuneIn, nugs.net a mnoho dalších.


  S BluOS si NAD M33 zachovává všechny audiofilní funkce a dále přidává celou řadu vlastností, které rozšíří jeho možnosti a současně zjednoduší použití. Předního dotykového displeje NAD M33 se ani nemusíte dotknout, protože zesilovač lze ovládat pomocí aplikace BluOS (v češtině pro iOS a Android), dodávaného dálkového ovládání nebo pomocí hlasového ovládání s jakýmkoli zařízením Amazon Alexa nebo Google Assistant. Chcete-li rozšířit hudbu do více místností, je přidání dalších bezdrátových reproduktorů a komponentů snadné a cenově dostupné.


  Korekce akustiky místnosti DIRAC Live je také na palubě

  Odborníci se shodují na tom, že akustika místnosti je nejslabším článkem ve většině zvukových systémů díky odrazům zvuku v místnosti zhoršujícím tonální rovnováhu a dynamiku. Dirac, jeden z nejuznávanějších systémů korekce vlivu akustiky místnosti, který je k dispozici, se nejen přizpůsobuje frekvenční odezvě, ale na rozdíl od jiných korekčních systémů také optimalizuje impulzní odezvu. Optimalizací rozhraní reproduktor / místnost zní hudba přirozeněji a realističtěji.


  S NAD M33 je dodáván přesný mikrofon, který měří místnost v místě poslechu a kolem něj, takže váš systém může být přesně kalibrován pro optimální výkon. Výsledkem je podstatně vylepšená hudební scéna, jasnost, srozumitelnost hlasu a hlubší a přesnější basy.


  V každém z pěti Dirac profilů v paměti zesilovače může být uloženo jedinečné měření místnosti (například různé akustiky s roztaženými nebo zataženými závěsy nebo různé polohy poslechu) nebo různé cílové frekvenční křivky, které vyhovuje konkrétní hudební chuti nebo žánru. NAD M33 také podporuje nezávislé výstupy subwooferu, kompatibilní s pokročilým „Bass Managementem“ společnosti Dirac.


  MDC (Modular Design Construction) nabízí flexibilitu a dlouhodobou ochranu investice

  Ve své standardní podobě je NAD M33 již velmi komplexní s celou řadou vstupů / výstupů vč. XLR vstupů, BluOS streamerem, korekcí zvuku Dirac, HDMI eARC vstupem a dalšími již plně integrovanými funkcemi a vlastnostmi. Splní tak požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Aby se minimalizovalo riziko budoucího zastarávání, přichází NAD M33 se dvěma sloty MDC, které umožňují další expanzi. Společnost NAD představila platformu MDC před deseti lety a umožnila aktualizaci produktů novými technologiemi, které v době uvedení produktů ůbec neexistovaly.


  Připojení a bezdrátová flexibilita

  Ať už se chcete připojit k digitálním nebo analogovým zdrojům, M33 je dobře vybaven pro všechny tyto varianty: 6 digitálních vstupů a 3 analogové vstupy, včetně MM / MC phono. Na zadním panelu jsou dvě sady reproduktorových výstupů, které jsou schopny bi-wire zapojení a 2 subwooferové výstupy s plně konfigurovatelnou digitálním výhybkou. Apple Airplay 2 a Bluetooth aptX HD umožňují místní bezdrátové přehrávání z telefonu nebo tabletu.


  Nezapoměli jsme ani na gramofon a sluchátka

  NAD M33 má zabudovaný vysoce kvalitní přepínatelný MM nebo MC předzesilovač, který se může měřit s externími předzesilovači. Přesná RIAA ekvalizace a chytrý infrazvukový filtr se spojují pro nejlepší zvuk z vinylu. Kromě toho nadšence do sluchátek potěší zvuk diskrétního zesilovače pro sluchátka, který dokáže nakrmit i magnetoplanární a vysokoimpedanční studiová sluchátka. S vysokým napětím a nízkou výstupní impedancí budou sluchátka znít nejlépe, jak mohou. Pro ty, kteří si chtějí užít svá bezdrátová sluchátka ke k dispozici integrovaný modul Bluetooth aptX HD.


  Atraktivní design s výjimečnou ergonomií

  Celohliníková skříň je elegantní, ale zároveň praktická. Jednotný ovládací knoflík hlasitosti je doplněn barevným TFT dotykovým displejem. Pevné konstrukční panely s magnetickými odhmotňovacími patkami poskytují pevný základ pro vícevrstvé desky plošných spojů a složitou vnitřní konstrukci. NAD M33 využívá zcela moderní a svěží pohled na tradiční stereo zesilovač s funkcemi a výkonem z budoucnosti.


  Snadná integrace do Smart Home systémů

  Technologie BluOS umožňuje hlasové ovládání s plnou integrací jakéhokoli zařízení Amazon Alexa nebo Google Assistant. Prostřednictvím Airplay 2 je také možné ovládání pomocí Siri. Bylo vynaloženo značné úsilí na to, aby byl NAD M33 plně kompatibilní se všemi předními inteligentními domácími systémy od předních společností, jako jsou Apple, Crestron, Control4, Lutron, KNX a mnoho dalších.


  To znamená, že integrátor nebo uživatel může spolu s osvětlením, stínící technikou, HVAC a zabezpečením plynule ovládat multiroom hudební systém BluOS ze společného rozhraní. Všechny integrace jsou certifikovány pro spolehlivý provoz. Ovládací aplikace BluOS pro systémy iOS a Android (v českém jazyce), jakož i pro stolní počítač s Windows nebo Apple OS jsou k dispozici zdarma a jsou pravidelně aktualizovány.


  NAD M33


  Klíčové vlastnosti NAD Masters M33

  • BluOS Streaming DAC zesilovač
  • Zesilovací technologie HybridDigital Purifi Eigentakt™
  • Trvalý výkon: 200W do 8/4 Ohmů
  • ESS Sabre DAC
  • Dirac Live Room Correction
  • Barevný TFT dotykový displej
  • BluOS multi-room integrace
  • 2 x MDC slot pro budoucí expanzi
  • Bezdrátové ovládání s integrací Apple AirPlay 2 a aptX HD Bluetooth
  • Ucelená digitální a analogová konektivita včetně HDMI eARC
  • Snadno integrovatelný do vedoucích řídících systémů chytrých domů

   
  NAD Electronics, renomovaný výrobce vysoce výkonných audio/video komponentů, odhaluje další nový a unikátní product z řady Masters. Nový model NAD M33, integrovaný zesilovač s BluOS streamerem a DAC může sloužit jako srdce domácí referenční stereo sestavy. M33 je streamovací zesilovač s high-end specifikací a audiofilním zvukem. Může být take kombinován s dalšími přehrávači v BluOS ekosystému, které tak vytvoří perfektní hudební systém pro celý dům nebo byt. NAD M33 bude v prodeji od března 2020 za referenční maloobchodní cenu 129.990 Kč s DPH.