0
Košík je prázdny
0

  Octave Filter 3-P RCA

  Pasívny filtračný systém

  Octave Filter 3-P RCA
   
  Výrobca
  Octave Audio
  Kód
  OCT.FILTER3PRCA
  Dostupnosť
  Dostupnosť po pobočkách

  2 týždne

  Bratislava Pluhová

  Jednotka
  1 ks
  Vaša cena bez DPH
  2 325.00 EUR
  Vaša cena s DPH
  2 790.00 EUR
  DPH
  20%
  Záruka

  24 Mesiace

  Objednať
  Hodnotenie produktu
  Hodnotené 0x

   Podrobnosti o produkte

   Pasívny filtračný systém EMI určený na pripojenie medzi ľubovoľný zdroj zvuku - analógový / digitálny, Frekvenčná odozva 10 Hz - 150 kHz / ± 1 dB, (CMRR) > 80 dB / 10 kHz, (THD + N): < 0,001% / 1 kHz


   Dnes je takmer nemožné nájsť moderné hi-fi systémy, ktoré by nemali určitú úroveň digitálneho spracovania signálu. Klasický CD prehrávač je z veľkej časti zastaraný, pretože bol nahradený internetovými zdrojmi doplnenými sieťovými úložiskami s pevnými diskami. Tento vývoj znamená, že pripojenie k dátovej sieti je nevyhnutné pre umožnenie funkčnosti jednotlivých zvukových komponentov.


   Dnešné moderné zvukové systémy majú rad digitálnych a analógových vstupov, na ktoré je napojené niekoľko zariadení, napájaných z domovej elektrickej siete. Moderná domácnosť tiež obsahuje mnoho systémov a zariadení vybavených spínanými zdrojmi energie (napr. LED žiarovky, notebooky, solárne panely) a rádiovými ovládacími prvkami (napríklad WiFi atď.).


   Všetky tieto systémy vysielajú rušenie, ktoré ovplyvňuje blízke zvukové komponenty a tým aj celkovú kvalitu zvuku hi-fi systému.


   Častý spôsob ochrany hi-fi systému pred rušením je pomocou sieťových filtrov / práčok. Táto ochrana je však veľmi obmedzená, pretože tieto filtre pracujú systematicky iba vo veľmi vysokých frekvenčných rozsahoch a môžu v skutočnosti negatívne ovplyvniť dynamiku systému. Rušenie v dôležitom zvukovom rozsahu sú preto cez sieťové filtre neobmedzene prijímané do zvukového systému a sú distribuované nekontrolovane prostredníctvom signálových káblov. Aby sa eliminoval problém elektromagnetického rušenia (EMI), spoločnosť Octave vyvinula filter 3-P, filtračný systém, ktorý pôsobí priamo v ceste rušenia, konkrétne v kabeláži analógového signálu.


   Filter 3-P je pasívny filtračný systém EMI určený na pripojenie medzi ľubovoľný zdroj zvuku - analógový alebo digitálny - a vstup predzosilňovača alebo integrovaného zosilňovača, ku ktorému je pripojený. Pokiaľ ide o digitálne zdroje (napr. DAC, streamery, CD prehrávače, PC), je účinok najevidentnejší. Filter 3-P je k dispozícii v dvoch verziách: s nesymterickým RCA alebo symetrickým XLR pripojením. Vďaka inovatívnej technológii, implementovanej v tejto konštrukcii, je rovnako vysoká úroveň filtrovania šumu dosiahnutá prostredníctvom oboch variantov RCA alebo XLR.


   Jadrom filtra Octave 3-P je vysoko špecializovaný širokopásmový transformátor potláčajúci rušenia.


   Účinnosť filtra spočíva v neovlivňování zvukového signálu, ale v blokovaní rušenia od oblasti basov po najvyššie zvukové frekvencie. Frekvenčný rozsah filtra 3-P sa rozpína ??od 10 Hz do 150 kHz v pásme -1,5 dB, zatiaľ čo útlm šumu dosahuje približne -80 dB na 1 kHz. To zodpovedá zníženiu hluku v bežnom režime o faktor 10 000. V porovnaní s útlmom sieťového filtra v tomto frekvenčnom rozsahu -20 dB (zodpovedá faktoru 10) je to obrovský nárast efektu filtra.


   Digitálne-analógové prevodníky majú z tejto technológie prospech najmä preto, že poruchy stredného a vysokého kmitočtu negatívne ovplyvňujú zvuk vo vzťahu k jitteru. Naopak analógové zosilňovače ťaží z vyššej čistoty signálu. Rušenie hudobného signálu so zvyškovým rušením vo zvukovom rozsahu je znížené a zvuk získava čistotu, takže aj tie najmenšie detaily na pozadí sú dokonale počuteľné.   Technické špecifikácie:

   • Frekvenčná odozva 10 Hz - 150 kHz / ± 1 dB
   • Potlačenie hluku (CMRR)> 80 dB / 10 kHz
   • Harmonické skreslenie (THD + N): < 0,001% / 1 kHz
   • Odporúčaný výstupný odpor DAC atď. < 600 Ohm XLR; < 300 Ohm RCA
   • Odporúčaný vstupný impedančný predzosilňovač > 10 kOhm
   • Vlastnosti
    • Postavený v kovovom kufríku frézovanom z pevnej, magneticky optimalizovanej ocele a zaliatej v živici. Spínač uzemnenia na oddelenie vstupu a výstupu na zemi, aby sa zabránilo uzemneniu

    


   Parametre

   Frekvenčná odozva 10 Hz - 150 kHz / ± 1 dB
   Skreslenie (THD + N): <0,001% / 1 kHz

   Všeobecné

   Typ produktu Príslušenstvo
   Rozmery 70 x 75 x 186 mm (Š x V x H)
   Hmotnosť 3,6 kg
    
    

   Produkt manažér:

   Ivan Trachta,  ivan.trachta@avintegra.cz

   Poslať info

   Otázka k tomuto produktu

   Váš e-mail
   Dotaz

   Našli ste inde na internete nižšiu cenu?

   Váš e-mail
   Cena bez DPH
   Cena s DPH
   WWW
   Komentár
   Mám o produkt záujem

   Odoslať informáciu o produktu známemu

   Váš e-mail
   Odoslať na e-mail
   Komentár

   Našli ste chybu?

   Popis vady
   Váš e-mail

   Parametre

   Frekvenčná odozva 10 Hz - 150 kHz / ± 1 dB
   Skreslenie (THD + N): <0,001% / 1 kHz

   Všeobecné

   Typ produktu Príslušenstvo
   Rozmery 70 x 75 x 186 mm (Š x V x H)
   Hmotnosť 3,6 kg

   Na stiahnutie