0
Košík je prázdny
0

  Octave HP 700 SE čierna

  Elektrónkový predzosilňovač

  Octave HP 700 SE čierna
   

  Odporúčame

  Vypočuť v showroome

  Výrobca
  Octave Audio
  Kód
  OCT.HP700SE.B
  Dostupnosť
  Dostupnosť po pobočkách

  3-4 týždne

  Bratislava Pluhová

  Jednotka
  1 ks
  Vaša cena bez DPH
  11 791.67 EUR
  Vaša cena s DPH
  14 150.00 EUR
  DPH
  20%
  Záruka

  24 Mesiace

  Objednať
  Hodnotenie produktu
  Hodnotené 0x
   

   Podrobnosti o produkte

   Predzosilňovač Octave HP 700 SE má za sebou dlhú a úspešnú históriu. Základy jeho obvodov sú odvodené z klasického modelu HP 500, ktorý bol uvedený na trh v roku 1986. Tento koncept bol v priebehu 30 rokov neustále vylepšovaný a získal celosvetovo veľa pozornosti.


   Vylepšená lampová technológia a inteligentné modulárne usporiadanie urobili z HP 700 prístroj pripravený na budúcnosť od samého začiatku - jednoducho sa jedná o trhovú inováciu. A teraz nastal čas posunúť inovatívne HP 700 ešte ďalej čo sa týka zvuku a technológie. Nový HP 700 SE je lampový predzosilňovač, ktorý ponúka nové precízne technológie a zdokonalenie tonality výstupné stage. Ako v prípade jeho predchodcu umožňuje jeho modulárna koncepcia prispôsobenie high-end zostavy individuálnym potrebám poslucháčov.


   V novej verzii SE sú na zadnom paneli k dispozícii dva paralelné XLR konektory spolu s dvoma RCA výstupmi, čo umožňuje všetky typy bi-amping zapojenia. Ešte dôležitejšia je ale modifikácia výstupnej stage v triede A. Hľadanie ešte lepšieho zvuku zabralo veľa hodín komplexných meraní a počúvaní. Tieto zložité nastavenia majú za výsledok vylepšenia tonality predzosilňovača najmä v strednom pásme. Konfigurácia lámp zostala oproti predchodcovi nezmenená, rovnako ako ďalšie osvedčené technické vychytávky tohto výnimočného predzosilňovača.


   Precízna technológia linkovej sekcie

   Termín "precízna technológia" označuje obvod v lampovej technológii, ktorý má extrémnu šírku pásma až 1 MHz, pozoruhodne nízku výstupnú impedanciu 100 ohmov a senzačne nízke skreslenie 0,001%. Tri nastavenia zisku kombinované s voliteľnou výstupnou impedanciou, umožňujú jemné doladenie HP 700 SE k zvukovej charakteristike celej zostavy.


   Pokročilý externý napájací zdroj

   V kombinácii s novo vyvinutými, vysoko presnými nízkošumovými stabilizačnými obvodmi napájacieho napätia zabezpečuje samostatná napájacia jednotka predzosilňovača HP 700 SE stálosť zvukového výstupu aj keď je sieťové napätie vystavené veľkým výkyvom a vysokým úrovniam rušenia. Okrem toho integrovaný kontrolný systém zaručuje maximálnu prevádzkovú spoľahlivosť a vďaka našej exkluzívnej technológii soft-start zaisťuje, že elektrónky a celá jednotka majú životnosť až dvadsať rokov. Externá napájacia jednotka je magneticky tienená, čo je nevyhnutné aj pre zabezpečenie nízkošumovej prevádzky pri pripojení MC prenosky k predzosilňovaču.


   HT bypass pre použitie v domácom kine

   Funkcia HT bypass umožňuje integráciu HP700 SE do viackanálových zostáv domáceho kina. Pri zapnutí tejto funkcie dôjde na príslušnom vstupe k vyradeniu regulácie hlasitosti a pravý a ľavý kanál slúžia ako predné kanály domáceho kina. Hlasitosť je riadená zvukovým procesorom domáceho kina. Môžete si tak užiť špičkový zvuk pri počúvaní stereo nahrávok, ako aj viackanálového zvuku filmov. Predzosilňovač HP 700 SE umožňuje výber funkcie HT bypass pre XLR alebo phono vstup na zadnom paneli. HT bypass výstupný signál je prítomný na všetkých troch výstupoch predzosilňovača.


   Ďalšie možnosti individualizácie:


   Modulárne vstupy

   Okrem veľkorysého vybavenia predzosilňovača vstupy v základnom vybavení sú k dispozícii dva sloty pre voliteľné vstupné moduly. Voliteľné moduly je možné použiť pre nadštandardné aplikácie, od step-up transformátora pre MC prenosky až po XLR vstupný modul s oddeľovacím transformátorom. Moduly sú plug&play a možno ich kedykoľvek ľahko nainštalovať alebo upgradovať.


   Phono RIAA

   Predzosilňovač je možné objednať aj s presným Phono RIAA stupňom pre presné zosilnenie signálu z gramofónovej prenosky. K nemu je možné doobjednať niekoľko druhov voliteľných vstupných modulov, vhodných pre rôzne druhy prenosiek. RIAA obvody majú vylepšený pomer signál / šum a súčasne nižšie skreslenie. Rozšírenie šírky pásma umožňuje presnú ekvalizáciu podľa RIAA krivky a využíva plný potenciál analógovej reprodukcie.


   Voliteľná regulácia basov a výšok

   Inovatívne voliteľné ovládanie basov a výšok završuje možnosti predzosilňovača HP 700 SE. Presné obvody, založené na elektrónkach, zaručujú konzistenciu zvuku aj pri nízkej hlasitosti. Presné nastavenie basov a výšok so separáciou kanálov 0,3 dB umožňuje nastavenie požadovaného charakteru zvuku bez poškodenia priestorovej reprodukcie.


   Ovládač výberu výstupov

   Manuálnou aktiváciou výstupov je možné výstupy predzosilňovača prepnúť do niekoľkých zón. Či už ide o výstup cez XLR, phono alebo všetky tri výstupy súčasne, možno použiť celkom tri výstupy pre oddelené miestnosti, rôzne reprosústavy alebo bi- a tri-amp zapojenie reproduktorov.


   Krokový atenuátor pre reguláciu hlasitosti

   Voliteľný, frekvenčne kompenzovaný krokový atenuátor so 47 pozíciami ukončuje akúkoľvek diskusiu o vplyve ovládača hlasitosti na kvalitu hudobného signálu. Najvyššia odchýlka kanálov je 0,1 dB. Naša vlastná konštrukcia regulátora hlasitosti udržuje konštantnú frekvenčnú šírku pásma v celom regulačnom rozsahu, čím sa skreslenie súvisiace s regulátorom dostáva na hranicu merateľnej úrovne.

   V dôsledku mechanickej konštrukcie krokového atenuátora ale nemožno hlasitosti ovládať pomocou diaľkového ovládača.


   Technické špecifikácie:

   • Vstupy: 3x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový XLR, 2x voliteľný vstup pomocou modulov, 1x HT Bypass RCA pre domáce kino (možno prepnúť na vstup IN4 -XLR)
   • Výstupy: 2x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový stereo XLR, 1x Monitor / Tape Record RCA
   • Prenosový pomer XLR: 0 dB
   • Zapojenie XLR pinov: 1 = ground, 2 = positive, 3 = negative
   •  

    Linková sekcia:

    • Výstupná impedancia: 100/300 ohmov RCA; 150 ohmov XLR
    • Výstupná impedancia výstupu Monitor: 240 ohmov
    • Maximálne výstupné napätie: 12V
    • Zisk (HIGH): 25 dB = 18,5
    • Zisk (MED): 18 dB = 7,8
    • Zisk (LOW): 12 dB = 4
    • Odstup signál / šum: HIGH = - 98 dB / 38 µV pri výstupnom napätí 3 V; MED = - 104 dB / 18 µV pri výstupnom napätí 3 V; LOW = - 110 dB / 8 µV pri výstupnom napätí 3 V

    Frekvenčný rozsah:

    • HIGH RCA: 10 Hz - 200 kHz -0,7 dB, 0,7 Mhz -6 dB
    • MED RCA: 10 Hz - 200 kHz -0,3 dB, 1.3 MHz -6 dB
    • LOW RCA: 10 Hz - 200 kHz -0,2 dB, 2,1 MHz -6 dB
    • ZXLR: 10 Hz - 200 kHz -1,5 dB
    • Celkové harmonické skreslenie: 0.01% pri 3V na 10k ohmoch
    • Separácia kanálov: -90 dB / 1 kHz, vstup skratovaný
    • Presluch medzi vstupmi: -80 dB / RCA, -95 dB XLR / 1kHz
    • Vstupná impedancia: 50 kOhm

    Phono sekcia (voliteľná):

    • Tolerancia RIAA ekvalizácia: 0,3 dB / 15 Hz - 20 kHz
    • Deliaca frekvencia infrazvukového filtra: 15 Hz / - 3 dB
    • Pomer signál / šum: - 75 / - 84 dB / so vstupným modulom IN 2 MC
    • Vstupná citlivosť: 250 µV / 600 µV / so vstupným modulom IN 2 MC (vstupná citlivosť, zisk a impedancia sú závislé na použitom voliteľnom vstupnom modulu)
    • Zisk MC

    


   Parametre

   Frekvenčná odozva 10 Hz - 200 kHz
   Skreslenie 0.01% pri 3V na 10k ohmoch
   SNR HIGH = - 98 dB / 38 µV pri výstupnom napätí 3 V; MED = - 104 dB / 18 µV pri výstupnom napätí 3 V; LOW = - 110 dB / 8 µV pri výstupnom napätí 3 V
   Výstupná impedancia 100/300 ohmov RCA; 150 Ohmov XLR, Monitor: 240 Ohmov
   Vstupná impedancia 50 kOhm

   Konektivita a ovládanie

   Vstupy 3x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový XLR, 2x volitelný vstup pomocou modulov, 1x HT Bypass RCA pre domáce kino (možno prepnút na vstup IN4 -XLR)
   Výstupy 2x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový stereo XLR, 1x Monitor / Tape Record RCA
   Audio Highlight
    
    

   Produkt manažér:

   Ivan Trachta,  ivan.trachta@avintegra.cz

   Zaradenie produktu

   Poslať info

   Otázka k tomuto produktu

   Váš e-mail
   Dotaz

   Našli ste inde na internete nižšiu cenu?

   Váš e-mail
   Cena bez DPH
   Cena s DPH
   WWW
   Komentár
   Mám o produkt záujem

   Odoslať informáciu o produktu známemu

   Váš e-mail
   Odoslať na e-mail
   Komentár

   Našli ste chybu?

   Popis vady
   Váš e-mail

   Parametre

   Frekvenčná odozva 10 Hz - 200 kHz
   Skreslenie 0.01% pri 3V na 10k ohmoch
   SNR HIGH = - 98 dB / 38 µV pri výstupnom napätí 3 V; MED = - 104 dB / 18 µV pri výstupnom napätí 3 V; LOW = - 110 dB / 8 µV pri výstupnom napätí 3 V
   Výstupná impedancia 100/300 ohmov RCA; 150 Ohmov XLR, Monitor: 240 Ohmov
   Vstupná impedancia 50 kOhm

   Konektivita a ovládanie

   Vstupy 3x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový XLR, 2x volitelný vstup pomocou modulov, 1x HT Bypass RCA pre domáce kino (možno prepnút na vstup IN4 -XLR)
   Výstupy 2x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový stereo XLR, 1x Monitor / Tape Record RCA

   Súvisiace produkty

   HIFI Showroom Ketos | AV Integra

   Bratislava, Pluhová 40/A

   Chcete vidieť ako by mohlo vyzerať vaše domáce kino? Zaujímajú vás audiovizuálne riešenia pre váš priestor? Chcete si porovnať zvuk z rôznych zariadení predtým ako sa rozhodnete pre kúpu? Vytvorili sme pre vás jeden z najpokrokovejších a dokonalo...

   0.00 EUR 

   bez DPH

   0.00 EUR 

   s DPH