0
Košík je prázdny
0

  Octave V 16 single ended Line strieborná

  Integrovaný elektrónkový stereo zosilňovač

  Octave V 16 single ended Line strieborná
   
  Výrobca
  Octave Audio
  Kód
  OCT.V16S
  Dostupnosť
  Dostupnosť po pobočkách

  2 týždne

  Bratislava Pluhová

  Jednotka
  1 ks
  Vaša cena bez DPH
  8 325.00 EUR
  Vaša cena s DPH
  9 990.00 EUR
  DPH
  20%
  Záruka

  24 Mesiace

  Objednať
  Hodnotenie produktu
  Hodnotené 0x

   Podrobnosti o produkte

   Single-ended zosilňovač OCTAVE V 16, 2x KT120, 1 x ECC 82, 2 x EF 800, 2 x 8 W RMS (High), 2 x 5 W RMS (Low), 10 Hz - 80 kHz pri 5 W 0 / -3 dB, SNR: - 110 dB / 8 W, THD: 0,5% pri 3 W do 4 Ohmov, Zisk: 26 dB, ECO Mode, riadenie spotreby


   Technológia OCTAVE zahŕňa pokročilú topológiu lampového zosilňovača využívajúcu inovatívny, nezávislý prístup, kým nie sú dosiahnuté vlastnosti, ktoré zodpovedajú firemnej filozofii: silná dynamika, nízky šum, široká šírka pásma, neuveriteľná stabilita, predĺžená životnosť a komplexná bezpečnosť. Už viac ako 30 rokov OCTAVE vyrába výhradne high-end zosilňovače, ktoré tieto vyššie uvedené vlastnosti plne stelesňujú. Prístup OCTAVE bol preverený a overený na trhu a žiadna iná audio spoločnosť nedosiahla toho, čo v tomto smere dosiahol OCTAVE.


   Nastal čas, aby spoločnosť OCTAVE aplikovala exkluzívne zosilňovacie technológie spoločnosti na single-ended dizajn, pretože toto zapojenie je potrebné pre jeho prirodzenú reprodukciu zvuku a je schopné poskytnúť jasné zvukové výhody, ktoré sú ideálne najmä pre vysoko účinné reprosústavy, rovnako ako aj pre slúchadlá. Single-ended zosilňovače majú prirodzene harmonický zvukový podpis a ponúkajú extrémne prehľadné stredné pásmo, pretože hudobný signál nie je rozdelený, takže nevzniká skreslenie v spojení kladných a záporných polovĺn.


   Vývoj single-ended obvodov triedy A predstavoval pre OCTAVE jedinečnú výzvu: ako plne prekonať nevýhody tohto princípu zosilňovača a súčasne vyniesť do popredia jeho zvukovej výhody. Spoločnosť OCTAVE uplatnila svoje nespočetné technické inovácie a patentovanú technológiu výstupných transformátorov, aby vyvinula sofistikovaný nový zosilňovač, ktorý splní túto výzvu. Výsledkom je úplne nový integrovaný single-ended zosilňovač OCTAVE V 16, ktorý je vôbec prvým zosilňovačom spoločnosti Octave v tomto prepojení.


   Kým prirodzený zvukový charakter a čistota stredného pásma single-ended obvodu je jedinečne žiaduce, existujú aj niektoré známe obmedzenia topológie tohto zapojenia, ktoré treba riešiť:


   1. Zníženie úrovne basových frekvencií - OCTAVE odstránil tento problém, ktorý je spojený so single-ended zosilňovačmi, prostredníctvom nového, vysoko špecializovaného výstupného transformátora s kompenzovaným magnetickým poľom. Spoločnosť OCTAVE je známa proprietárnymi konštrukciami transformátorov, ktoré sú vyvíjané, navíjané a starostlivo vytvorené vlastnými silami. Šírka pásma výkonového výstupu v basových frekvenciách OCTAVE V 16 Single Ended zostáva lineárne až do 10 Hz v dôsledku tejto prispôsobenej konštrukcie transformátora.


   2. Zníženie úrovne vo vysokofrekvenčným rozsahu a obmedzená šírka pásma - Prostredníctvom špecifických budiacich obvodov a optimalizácie spätnej väzby bol OCTAVE schopný zväčšiť šírku pásma OCTAVE V 16 Single Ended na hodnoty od 10 Hz do 100 kHz. Táto šírka pásma bola predtým považovaná za nemožnú u single-ended zosilňovačov.


   3. Relatívne vysoký zvyškový šum vo výkonovom výstupe do reproduktorov - Úroveň šumu u OCTAVE V 16 Single Ended je virtuálne Nezmerateľná vďaka optimalizovanému umiestnenie sieťového transformátora OCTAVE vzhľadom k výstupnému transformátora, čo tiež zaisťuje to, že nie je potreba externý zdroj napájania. Sofistikované elektronické stabilizačné obvody spoločnosti slúžia k ďalšiemu zabezpečenie, aby boli eliminované všetky zdroje hluku alebo šumu.


   Nízkofrekvenčná hladina šumu dosiahnutá na reprosoustavách, ako aj na výstupe pre slúchadlá je -110 dB / 1W pri 8 ohmoch, čo zodpovedá približne 15 - 20 mikrovoltov pri 50 Hz.


   4. Vysoké teploty počas vysokého kľudového prúdu v prevádzke v triede A - Väčšina konštrukcií single-ended zosilňovačov triedy A je extrémne neefektívnych, zvyčajne sa kľudový prúd pohybuje medzi tri až päťnásobkom prúdu maximálneho výstupného výkonu. Preto sa počas normálnej prevádzky tieto zariadenia veľmi zahrievajú.


   A. Single-ended zosilňovač OCTAVE V 16 používa adaptívne trojkrokové nastavenie režimu triedy A. Úroveň triedy A je automaticky nastavovaná medzi 100% a 35% podľa záťažového profilu reproduktora (4/8 ohmov) a slúchadiel, čo výrazne znižuje prevádzkovú teplotu zosilňovača a zároveň výrazne predlžuje jeho životnosť.


   B. Okrem toho má OCTAVE V 16 Single Ended jedinečnú verziu energeticky úspornej technológie "EcoMode" spoločnosti OCTAVE, ktorá slúži k zníženiu úrovne triedy A na 35% počas neprítomnosti zvukového signálu a nehlučne stúpa, keď je zvukový signál opäť prítomný.


   5. Nevýhody drahých, priamo žhavených triód - OCTAVE vyvinula OCTAVE V 16 Single Ended sa zapojením pentody KT 120 v triódovom režime. Toto riešenie je ideálne vhodné pre prevádzku v single-ended zapojení triedy A vďaka svojim zvláštnym vlastnostiam: veľmi vysoký výkon, vynikajúcu životnosť, nízke tolerancie a široká dostupnosť - a zároveň sa vyhýba technickým problémom tradičnej triódy ako je typ 300 B. Single-ended zapojenie OCTAVE V 16 tak umožňuje tiež použitie elektrónok KT 150, KT 88 alebo 6550, vďaka čomu je dizajn tohto zosilňovača mimoriadne univerzálny.


   Dlhá doba vývoja OCTAVE V 16 Single Ended sa iste vyplatila: nekompromisný single-ended integrovaný zosilňovač triedy A, ktorý poskytuje ultra tichú prevádzku zvýraznenú hlbokými basmi, prirodzeným stredným a hodvábne hladkým vysokým pásmom v kombinácii s neprekonateľným stupňom spoľahlivosti a dlhovekosti.


   Čistý, moderný klasický zosilňovač v každom ohľade.   Technické špecifikácie:

   • Elektrónky výkonového stupňa: 2x KT120
   • výkon
    • Režim high: 2 x 8 W RMS
    • Režim low: 2 x 5 W RMS
   • Frekvenčná odozva: 10 Hz - 80 kHz pri 5 W 0 / -3 dB
   • Celkové harmonické skreslenie: 0,5% pri 3 W do 4 Ohmov
   • Pomer signál / šum: - 110 dB / 8 W
   • Impedancia:
    • reprosústavy 3 - 32 Ohmov (BIAS High - Low)
    • slúchadlá 6 - 2000 Ohmov (OUT Low - High)
   • Zisk: 26 dB
   • Vstupy: 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
   • Výstupy: 1x stereo výkonový výstup pre reprosústavy, 1x slúchadlový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pre slúchadlá 4 pin XLR
   • Funkcia: Režim ECO, riadenie spotreby
   • Predzosilňovač:
    • Vstupná citlivosť: 400 mV
    • Vstupná impedancia: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR
    • Presluchy ľavý / pravý kanál: 40 dB
    • Presluchy medzi vstupmi: > 90 dB
    • Osadenie predzosilňovača elektrónkami: 1 x ECC 82, 2 x EF 800

    


   Parametre

   Výkon Režim high: 2 x 8 W RMS, Režim low: 2 x 5 W RMS
   Impedancia Reprosústavy: 3 - 32 Ohmov (BIAS High - Low), Slúchadlá: 6 - 2000 Ohmov (OUT Low - High)
   Frekvenčná odozva 10 Hz - 80 kHz pri 5 W 0 / -3 dB
   Skreslenie 0,5% pri 3 W do 4 Ohmov
   SNR - 110 dB / 8 W
   Vstupná impedancia Predzosilňovač: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR

   Zosilňovač

   Typ zosilňovača Elektrónkový

   Konektivita a ovládanie

   Vstupy 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
   Výstupy 1x stereo výkonový výstup pre reprosústavy, 1x slúchadlový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pre slúchadlá 4 pin XLR
    
    

   Produkt manažér:

   Ivan Trachta,  ivan.trachta@avintegra.cz

   Poslať info

   Otázka k tomuto produktu

   Váš e-mail
   Dotaz

   Našli ste inde na internete nižšiu cenu?

   Váš e-mail
   Cena bez DPH
   Cena s DPH
   WWW
   Komentár
   Mám o produkt záujem

   Odoslať informáciu o produktu známemu

   Váš e-mail
   Odoslať na e-mail
   Komentár

   Našli ste chybu?

   Popis vady
   Váš e-mail

   Parametre

   Výkon Režim high: 2 x 8 W RMS, Režim low: 2 x 5 W RMS
   Impedancia Reprosústavy: 3 - 32 Ohmov (BIAS High - Low), Slúchadlá: 6 - 2000 Ohmov (OUT Low - High)
   Frekvenčná odozva 10 Hz - 80 kHz pri 5 W 0 / -3 dB
   Skreslenie 0,5% pri 3 W do 4 Ohmov
   SNR - 110 dB / 8 W
   Vstupná impedancia Predzosilňovač: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR

   Zosilňovač

   Typ zosilňovača Elektrónkový

   Konektivita a ovládanie

   Vstupy 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
   Výstupy 1x stereo výkonový výstup pre reprosústavy, 1x slúchadlový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pre slúchadlá 4 pin XLR

   Na stiahnutie

   Kompatibilita výkonových elektrónok
   Compatibility_Output_Tubes_EN_06.21_rev.pdf