0
Košík je prázdny
0

  Octave V 70 SE strieborná

  Integrovaný elektrónkový stereo zosilňovač

  Octave V 70 SE strieborná
   
  Výrobca
  Octave Audio
  Kód
  OCT.V70SES
  Dostupnosť
  Dostupnosť po pobočkách

  2 týždne

  Bratislava Pluhová

  Jednotka
  1 ks
  Vaša cena bez DPH
  5 250.00 EUR
  Vaša cena s DPH
  6 300.00 EUR
  DPH
  20%
  Záruka

  24 Mesiace

  Objednať
  Hodnotenie produktu
  Hodnotené 0x
   

   Podrobnosti o produkte

   Všestranný integrovaný zosilňovač Octave V 70 SE, 4x 6550, 2 x 70 W, 10 Hz - 80 kHz + -0,5 dB, SNR: 110 dB / 40 W, THP: < 0,1% pri 10 W, Režim ECO, Nastavenie predpätia, Riadenie napájania, Ochranný systém zosilňovača


   V 70 SE je integrovaný zosilňovač poskytujúci špičkový výstupný výkon 2 x 70 W. Patrí do rovnakej konštrukčnej skupiny ako model V 40 SE, ale dodáva vyšší výkon. Vlastnosti, ktorými vyniká, sú kontrola a dynamika. V 70 SE hrá rokenrol ako rokenrol a oslavuje klasickú hudbu jemnou eleganciou a pevným rozložením scény. Počúvanie hudby sa s ním stáva absolútnym potešením.


   Rovnako ako V 40 SE, i V 70 SE ťaží zo skúseností, ktoré OCTAVE získal pri vývoji ich predchodcov. Mnoho nových vylepšení oproti predchádzajúcemu modelu V 70 tvorí nový model V 70 SE. V 70 SE, zabudovaný vo väčšej, optimalizovanej konštrukcii šasi modelu V 80, teraz ponúka vyšší výkon, zatiaľ čo citlivé elektronické obvody sú lepšie tienené pred magnetickým rozptylovým poľom transformátora a siete. Samotný sieťový transformátor je špeciálny nízkošumový typ zapuzdrený v magneticky uzavretej krabici.


   Koncový stupeň sa skladá z dvoch výkonových tetrod (typ 6550 C) na každý kanál. Vďaka systému BIAS Control and Monitoring System je možné použiť iné pinovo kompatibilné výstupné lampy, aby sa zosilňovač prispôsobil osobnému vkusu alebo ťažil z nových alebo vylepšených typov elektrónok. Model V 70 SE, ako všetky zosilňovače OCTAVE, je založený na vylepšenom zapojení pentody. Táto konfigurácia zaisťuje absolútnu stabilitu zosilňovača vo vzťahu k nestabilnej impedanciu reproduktorov. Rozdiel v impedancii zostáva bez negatívnych dôsledkov a Octave V 70 SE je stabilná až do 2 ohmovej záťaže. Dôležitým faktorom tejto stability je výstupný transformátor s jednotnou impedanciou.


   Vlastnosti:   Vstupy a výstupy

   V 70 SE má celkom päť linkových stereo vstupov RCA, vrátane HT Bypass vstupu pre procesor domáceho kina. Zosilňovač funguje na HT Bypass vstupe ako výkonový zosilňovač s vyradením regulácie hlasitosti a obsluhuje predný pravý a ľavý kanál domáceho kina. Súčasne je možné ho pri použití ostatných vstupov používať na high-end stereo počúvanie. K dispozícii sú aj výstupy RCA Record pre záznam, regulovaný výstup predzosilňovača a výkonový výstup pre reprosústavy.


   Konektor pre Black Box

   S technológiou Black Box ponúka Octave inovačnú cestu pre optimalizáciu OCTAVE zosilňovača vzhľadom k reprosústavám. Táto flexibilita je jedinečnou vlastnosťou značky OCTAVE. Dynamická a tonálna stabilita zosilňovača je silne závislá na stabilite a kapacite napájacieho zdroja, preto boli Black Box a Super Black Box vyvinuté ako externé upgrady filtračných kondenzátorov napájacích zdrojov OCTAVE, ktoré zosilňujú ich kapacitu o faktor 4 (Black Box) alebo 10 (Super Black Box ). Ide o obrovskú výhodu, ak je zosilňovač pripojený k reprosústavám, ktoré možno ťažko riadiť. Citlivosť reprosústavy je menej kritická a zosilňovač je schopný pracovať s reproduktormi s extrémne nízkou minimálnou impedanciou.


   EcoMode

   Technológia OCTAVE, hľadiac do budúcnosti, je jedinečný elektronický obvod pre úsporu energie EcoMode, vyvinutý pre zníženie zvyškového tepla a zbytočnej spotreby energie, keď je zosilňovač zapnutý, ale nepoužíva sa. Tento elektronický systém riadi stav napájania a znižuje spotrebu energie, keď zosilňovač neprijíma signál po dobu dlhšiu ako 10 minút. V tomto "spánkovom" režime V 70 SE odoberá len 20 W kľudového prúdu. Jednotka prakticky nevytvára žiadne teplo a vysoké napätie pre sekciu výkonového zosilňovača je vypnuté. Ak je potom signál detegovaný pomocou V 70 SE, obvod EcoMode zapne zosilňovač s oneskorením na zahrievanie / spúšťanie približne 30 sekúnd, než začne zosilňovač hrať. EcoMode tiež prispieva k zvýšeniu životnosti elektrónok.

   nastavenie predpätia

   Koncový stupeň Octave V 70 SE pracuje v triede A / B a preto vyžaduje nastaviteľnú reguláciu predpätia. Vysoko sofistikovaný, ale veľmi jednoduchý a presný kalibračný systém BIAS je prístupný na prednom paneli jednotky. Využíva presné trimre a potvrdenie správneho predpätia pomocou LED infikátoru, čo užívateľovi umožňuje ľahko nastaviť predpätie výstupných elektrónok jednotlivo na prednom paneli - bez potreby meracích prístrojov, špeciálnych znalostí alebo nástrojov. Správne predpätie je nevyhnutné pre stálu kvalitu zvuku Octave V 70 SE. Vďaka tomuto systému nie je potrebné, aby odborný servis na Octave V 70 SE menil elektrónky alebo kontroloval ich stav. Presnosť tohto príjemného systému je v tolerančnom pásme 0,5%.


   Systém riadenia a ochrany napájania

   Octave V 70 SE je vybavený viacstupňovým ochranným obvodom Soft-Start / Turn-On, ktorý značne predlžuje životnosť súčiastok vr. elektrónok tým, že ich chráni pred vysokými prúdmi, vznikajúcimi typicky počas zapínania. Zosilňovač sa po zapnutí spustí v definovanej sekvencii, pričom systém ochrany monitoruje stav zosilňovača a aktivuje sa, ak zistí poruchu. Akonáhle je ochrana aktivovaná, V 70 SE sa automaticky vypne.   Technické špecifikácie:

   • Osadenie elektrónkami: 6550 (4 kusy)
   • Výkon: 2 x 70 Wattov do 4 Ohmov
   • Frekvenčná odozva: 10 Hz - 80 kHz + -0,5 dB
   • Celkové harmonické skreslenie: < 0,1% pri 10 W do 4 Ohmov
   • Pomer signál-šum: 110 dB
   • Vstupná citlivosť: 120 mV
   • Minimálna impedancia reproduktora: 2 Ohmy
   • Vstupy: 4x linkový stereo RCA, 1x symetrický stereo linkový XLR, 1x HT Bypass s vyradenou reguláciou hlasitosti pre procesor domáceho kina. Na želanie je možné s novým zosilňovačom objednať Phono MC alebo MM vstup (za príplatok)
   • Výstupy: 1x linkový pre záznam RCA, 1x regulovaný linkový Pre-Out RCA
   • Funkcia: Režim ECO, nastavenie predpätia, riadenie napájania, ochranný systém zosilňovače
   • Spotreba: 320W
   • Rozmery: 451 x 415 x 150 mm (š x h x v)
   • Hmotnosť: 23 kg
   • Obsah balenia: zosilňovač, napájací kábel, 3 mm skrutkovač pre nastavovanie predpätia, imbusový kľúč pre sňatie krytu lámp, diaľkové ovládanie hlasitosti

    


   Parametre

   Výkon 2 x 70 Wattov do 4 Ohmov
   Frekvenčná odozva 10 Hz - 80 kHz + -0,5 dB
   Skreslenie < 0,1% pri 10 W do 4 Ohmov
   SNR 110 dB

   Zosilňovač

   Typ zosilňovača Elektrónkový

   Konektivita a ovládanie

   Vstupy 4x linkový stereo RCA, 1x symetrický stereo linkový XLR, 1x HT Bypass s vyradenou reguláciou hlasitosti pre procesor domáceho kina
   Výstupy 1x linkový pre záznam RCA, 1x regulovaný linkový Pre-Out RCA

   Všeobecné

   Rozmery 451 x 415 x 150 mm (š x h x v)
   Hmotnosť 23 kg
   Obsah balenia zosilňovač, napájací kábel, 3 mm skrutkovač pre nastavovanie predpätia, imbusový kľúč pre sňatie krytu lámp, diaľkové ovládanie hlasitosti
    
    

   Produkt manažér:

   Ivan Trachta,  ivan.trachta@avintegra.cz

   Poslať info

   Otázka k tomuto produktu

   Váš e-mail
   Dotaz

   Našli ste inde na internete nižšiu cenu?

   Váš e-mail
   Cena bez DPH
   Cena s DPH
   WWW
   Komentár
   Mám o produkt záujem

   Odoslať informáciu o produktu známemu

   Váš e-mail
   Odoslať na e-mail
   Komentár

   Našli ste chybu?

   Popis vady
   Váš e-mail

   Parametre

   Výkon 2 x 70 Wattov do 4 Ohmov
   Frekvenčná odozva 10 Hz - 80 kHz + -0,5 dB
   Skreslenie < 0,1% pri 10 W do 4 Ohmov
   SNR 110 dB

   Zosilňovač

   Typ zosilňovača Elektrónkový

   Konektivita a ovládanie

   Vstupy 4x linkový stereo RCA, 1x symetrický stereo linkový XLR, 1x HT Bypass s vyradenou reguláciou hlasitosti pre procesor domáceho kina
   Výstupy 1x linkový pre záznam RCA, 1x regulovaný linkový Pre-Out RCA

   Všeobecné

   Rozmery 451 x 415 x 150 mm (š x h x v)
   Hmotnosť 23 kg
   Obsah balenia zosilňovač, napájací kábel, 3 mm skrutkovač pre nastavovanie predpätia, imbusový kľúč pre sňatie krytu lámp, diaľkové ovládanie hlasitosti

   Na stiahnutie

   Kompatibilita výkonových elektrónok
   Compatibility_Output_Tubes_EN_06.21_rev.pdf