0
Košík je prázdny
0
  1.4.2019

  Prvý bezdrôtový multiroom systém od Dynaudio

  Inteligentný bezdrôtový hudobný multiroom systém, ktorý sa automaticky prispôsobí vášmu vkusu, akustike miestnosti i vášmu životnému štýlu.  Spoločnosť Dynaudio predstavuje systém Music, zahŕňajúci štyri modely inteligentných bezdrôtových reproduktorov. Systém Dynaudio Music sa vyznačuje absolútnou používateľskou jednoduchosťou. Dokonale (a automaticky) sa prispôsobí akejkoľvek miestnosti či pozícii, a tiež úrovni okolitého hluku, aby hudba znela vždy čo najlepšie. Navyše vďaka funkcii Music Now dokáže zostavovať na mieru šité playlisty, obsahujúce iba obľúbenú hudbu konkrétneho používateľa. To všetko pomocou jednoduchého stlačenia tlačidla.


  Inteligentné playlisty

  K systému sa bezplatne dodáva aplikácia pre systém iOS alebo Android, ktorá sa pomocou dômyselného algoritmu Music Now, vyvinutého spoločnosťou Dynaudio, dokáže naučiť, akú hudbu má používateľ rád. Po stlačení jediného tlačidla na reproduktore potom systém prehráva automaticky vygenerovaný playlist.


  Vďaka tomu už nemusíte prechádzať nekonečné zoznamy skladieb, ktoré vás dokonale znudia, kým nájdete niečo, čo chcete počuť. Toto je podobné, ako keď si naladíte rádio, ktoré zaručene hrá vašu obľúbenú hudbu. (Že v čom je tento systém lepší? Nuž, nemusíte počúvať nudných spíkrov.)


  Reproduktory sa dokážu pripojiť k obľúbeným streamingovým službám ako TIDAL alebo Spotify. Každý reproduktor z rodiny Music má päť predvolieb. Tie možno naplniť všetkým, čo aplikácia ponúka: inteligentnými playlistmi Music Now (z viacerých používateľských profilov), odkazmi na internetové rádiá, albumami a interpretmi v službe TIDAL, playlistmi v službe Spotify atď. K obsahu zo služby TIDAL je možný prístup priamo z aplikácie, kým streaming zo Spotify možno do predvolieb pridať prostredníctvom obrazovky aktuálne prehrávaného obsahu „Now Playing“.  Inteligentné digitálne spracovanie signálu

  Zabudovaná technológia RoomAdapt dokáže rozpoznať, kde je reproduktor umiestnený (v rohu miestnosti, pri stene alebo vo voľnom priestore). Na základe toho optimalizuje spracovanie signálu tak, aby bol výsledný zvuk vždy čo najlepší. Najvýraznejšie sa to prejaví čistým a presným podaním basov a stredov. Vďaka technológii NoiseAdapt zas budete v hudbe vždy počuť všetky dôležité detaily – dokonca aj pri hluku v miestnosti a nízkej nastavenej hlasitosti. Keď sa konverzácia s priateľmi rozprúdi, nebudete musieť zvyšovať hlasitosť ani upravovať korekcie; hudba bude vždy znieť tak, ako má.


  To všetko je možné vďaka znalostiam a skúsenostiam v oblasti digitálneho spracovania signálu (DSP), ktoré spoločnosť Dynaudio získala pri výskume a vývoji „high-end“ aktívnych reproduktorov, profesionálnej štúdiovej techniky a špičkových automobilových hi-fi systémov.  Inteligentné prvky

  Séria Music obsahuje štyri reproduktory. Všetky sú aktívne (každý menič má vlastný, špeciálne prispôsobený, vysokokvalitný zosilňovač triedy D) a každý má mierne odlišné vlastnosti, aby si každý záujemca mohol vybrať ideálny model pre svoj životný štýl alebo pre konkrétnu aplikáciu.


  Všetky reproduktory obsahujú basové a stredotónové meniče Dynaudio s patentovanou membránou MSP (rovnaký materiál, aký spoločnosť Dynaudio využíva v celom svojom sortimente reproduktorov vrátane najvyššej série Evidence Platinum). Vysokotónové meniče s textilnou kalotou zas vychádzajú z „high-end“ reproduktorov Dynaudio. A o vyladenie sa postaral ten istý tím, ktorý pracoval na reproduktoroch a štúdiových systémoch absolútne najvyššej kategórie.


  Systém Music 1 (499 eur) môže byť napájaný z batérie alebo z elektrickej siete. Obsahuje jeden 4-palcový basový menič a 1-palcový vysokotónový menič s textilnou kalotou. Celkový príkon je 80 W (každý menič má vlastný 40-wattový zosilňovač) a batéria vydrží na jedno nabitie až osem hodín.


  Systém Music 3 (649 eur) môže byť napájaný z batérie alebo z elektrickej siete. Obsahuje jeden 5-palcový basový menič a dva 1-palcové vysokotónové meniče s textilnou kalotou. Celkový príkon je 120 W (každý menič má vlastný 40-wattový zosilňovač) a batéria vydrží na jedno nabitie až osem hodín. Systém sa dodáva s diaľkovým ovládačom.


  Systém Music 5 (799 eur) je napájaný z elektrickej siete. Obsahuje jeden 5-palcový basový menič, dva 3-palcové stredotónové meniče a dva 1-palcové vysokotónové meniče s textilnou kalotou. Celkový príkon činí 250 W (každý menič má vlastný 50-wattový zosilňovač). Systém sa dodáva s diaľkovým ovládačom.


  Systém Music 7 (999 eur) je napájaný z elektrickej siete. Obsahuje dva 5-palcové basové meniče, dva 3-palcové stredotónové meniče a dva 1-palcové vysokotónové meniče s textilnou kalotou. Celkový príkon je 300 W (každý menič má vlastný 50-wattový zosilňovač). Systém sa dodáva s diaľkovým ovládačom.


  Všetky reproduktory z tejto série dokážu streamovať hudbu cez Wi-Fi, Spotify Connect, aptX Bluetooth a Apple AirPlay a vedia sa spojiť so zariadeniami s technológiou DLNA v domácich sieťach používateľov. Všetky sú vybavené USB vstupom na prenos audiosúborov zo zariadení s operačným systémom iOS a na ich dobíjanie a majú tiež 3,5 mm analógový vstup. Systémy Music 5 a Music 7 majú navyše optický vstup (oba systémy podporujú formát 24 bit/96 kHz) a systém Music 7 je vybavený aj konektorom HDMI s funkciou ARC, vďaka ktorej sa môže audiosignál vracať napríklad do soundbaru pod televízorom.


  Systém umožňuje prepojiť súčasne až šesť reproduktorov v rôznych miestnostiach a ovládať ich po skupinách alebo jednotlivo pomocou aplikácie od spoločnosti Dynaudio.  Tradične vysoká kvalita spracovania

  Všetky modely sú k dispozícii so svetlosivým, tmavosivým, červeným alebo modrým, na mieru šitým textilným poťahom od uznávaného dánskeho výrobcu textilu Gabriel. Sú skonštruované z poctivých, kvalitných materiálov – vrátane obruby z jediného kusa brúseného hliníka v prípade modelov Music 5 a Music 7. Sú vyrobené tak, aby vydržali veľmi dlho – či už ide o dizajn alebo o mechanickú odolnosť. Modely Music 5 a Music 7 majú navyše vymeniteľné textilné predné kryty, takže si ich vzhľad môžete prispôsobiť podľa aktuálnej nálady. Reproduktory Music 5 a Music 7 možno pomocou špeciálneho držiaka pripevniť aj na stenu.


  A čo dizajn? Je typicky dánsky, typicky kvalitný a typicky novátorský – presne taký, aký od značky Dynaudio očakávate. Do istej miery sa tu prejavuje aj inšpirácia tradičnými čínskymi loďkami Origami... alebo dokonca „neviditeľnými“ vojenskými lietadlami.


  Po uvedení na trh sa budú všetky reproduktory zo série Music dodávať s bezplatným 90-dňovým prístupom k službe TIDAL, aby si používatelia mohli hneď vyskúšať všetky výhody.
  O spoločnosti Dynaudio: Spoločnosť Dynaudio bola založená v roku 1977 v dánskom Skanderborgu. Dnes spoločnosť Dynaudio patrí medzi uznávaných popredných výrobcov vysokokvalitných audiosystémov a je považovaná za jedného z najvýznamnejších producentov „high-end“ audiotechniky na svete. Spoločnosť Dynaudio vo svojej modernej výrobnej prevádzke v Dánsku vyvíja a vyrába špecializované audiosystémy pre profesionálov, ale tiež automobilové audiosystémy a reproduktorové sústavy pre milovníkov kvalitného zvuku. Spoločnosť Dynaudio je predovšetkým uznávaná vďaka svojim špičkovým meničom, ktoré stále vyvíja a vyrába sama, a vďaka ozvučniciam, ktoré sa ručne vyrábajú v Dánsku a dosahujú kvalitu luxusného nábytku.

  Inteligentný bezdrôtový hudobný multiroom systém, ktorý sa automaticky prispôsobí vášmu vkusu, akustike miestnosti i vášmu životnému štýlu. Spoločnosť Dynaudio predstavuje systém Music, zahŕňajúci štyri modely inteligentných bezdrôtových reproduktorov. Systém Dynaudio Music sa vyznačuje absolútnou používateľskou jednoduchosťou. Dokonale (a automaticky) sa prispôsobí akejkoľvek miestnosti či pozícii, a tiež úrovni okolitého hluku, aby hudba znela vždy čo najlepšie. Navyše vďaka funkcii Music Now dokáže zostavovať na mieru šité playlisty, obsahujúce iba obľúbenú hudbu konkrétneho používateľa. To všetko pomocou jednoduchého stlačenia tlačidla. K systému sa bezplatne dodáva...